DANA WHITE: MOŻE BĘDĘ MIAŁ OFERTĘ WALKI DLA FLOYDA

Redakcja, ESPN

2020-01-04

Boss UFC Dana White miał w zeszłym roku zacząć podbijać świat boksu ze swoim projektem Zuffa Boxing, ale wciąż nie ma na ten temat żadnych konkretnych informacji. White wraca natomiast do namawiania Floyda Mayweathera do powrotu z emerytury i wspomina początki organizacji walki Mayweather vs McGregor, która przyniosła w 2017 roku ww. zawodnikom ok. czterystu milionów dolarów zarobku (Floyd zgarnął co najmniej trzy czwarte tej kwoty).

FORBES: MAYWEATHER NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCYM SPORTOWCEM DEKADY >>>

- Czułem, jak duże jest zapotrzebowanie na walkę McGregora z Mayweatherem, więc zaczęliśmy rozmawiać. Wpadłem w Nowym Jorku na 50 Centa i on powiedział: ''Floyd chce walczyć z twoim chłopcem''. Ja zapytałem: ''Jakim chłopcem?''. A on mówi do mnie: ''Tym irlandzkim dzieciakiem''. Powiedziałem mu, że Conor zabije Floyda i że są szaleni, bo myślałem, że chodzi o walkę w MMA. A on mówi: ''Floyd będzie z Conorem boksował. Poważnie o tym myśli. Zaraz do niego zadzwonię''. I tak to się zaczęło... - wspomina White.

- Zaczęliśmy z Floydem ostatnio znowu rozmawiać (...). Musimy dograć pewne rzeczy i wtedy zacznę rozmawiać także z Alem Haymonem (doradcą Mayweathera - przyp.red.). Może już tego lata będę miał ofertę dla Floyda na jesień. Możemy zorganizować walkę bokserską lub kolejną walkę crossoverową (czyli ''krzyżówkę'' w rodzaju Mayweather vs McGregor - przyp.red.) - dodał szef największej federacji MMA na świecie.