WARREN O SPARINGACH FURY'EGO Z JOSHUĄ: CO TO ZA PIERDOŁY?

Redakcja, Boxingscene + IFL TV

2020-01-04

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) zadeklarował gotowość do sparingów z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO) przed jego rewanżem z mistrzem świata WBC Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO), który czeka nas 22 lutego. Promotor Fury'ego, Frank Warren nie traktuje jednak poważnie planów AJ'a.

TYSON FURY: SERWIS SPECJALNY >>>

- Kto chciałby zobaczyć sparingi Fury'ego z Joshuą? Co to za pierdoły? Chcemy zobaczyć walkę Fury vs Joshua, zapomnijcie o sparingu. Liczy się prawdziwa walka, na to czekają ludzie. Wierzę, że Fury wyjdzie z walki z Wilderem zwycięsko, a wtedy dojdzie do konfrontacji z Joshuą. Byłoby to największe sportowe wydarzenie na Wyspach od czasu mundialu w Anglii w 1966 roku - powiedział Warren.

- Nie byłbym zaskoczony, gdyby Joshua sparował z Furym. To byłoby trochę dziwne, ale AJ jest swoim własnym szefem, jeżeli będzie tego chciał, to do tego dojdzie. Zdanie Roba McCrackena (trenera Joshuy - przyp.red.) i moja opinia są w tym momencie drugorzędne. Nie chciałbym natomiast, żeby podczas sparingu AJ otworzył rozcięcia, których Fury doznał w ostatniej walce - oto niedawne słowa Eddie'ego Hearna, promotora Joshuy.