DWAJ KANDYDACI DO WALKI Z ADAMEM KOWNACKIM 7 MARCA

Wiecie już, że Adam Kownacki (20-0, 15 KO) powróci do akcji 7 marca w dobrze sobie znanej hali Barclays Center na Brooklynie. Lista potencjalnych rywali została okrojona do dwóch nazwisk.

Dla polonijnego wojownika wagi ciężkiej będzie to już druga z rzędu walka wieczoru na rozpisce PBC. Naprzeciw niego musi więc stanąć twardy i ceniony zawodnik. Kto jest faworytem do starcia z Adamem? Głównym pozostaje Dominic Breazeale (20-2, 18 KO), dwukrotny pretendent do tytułu wszechwag, lecz w odwodzie pozostaje również Christian Hammer (25-6, 15 KO), były mistrz świata juniorów w boksie olimpijskim.

- Rywalem będzie ktoś z czołowej dwudziestki. Chętnie pobiłbym Breazeale'a za te wszystkie gówniane rzeczy jakie o mnie mówił. Myślałem szczerze mówiąc, że po nokaucie z rąk Wildera nabierze trochę pokory, jednak niektórzy nie uczą się na swoich błędach. Z tego co słyszę, to w grę wchodzi również Christian Hammer. Wygrana nad nim przybliżyłaby mnie do pojedynku o mistrzostwo świata - stwierdził Kownacki.

Polak na początku sierpnia stoczył ringową wojnę z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO), którą na żywo w telewizji śledziło średnio 1 milion 727 tysięcy kibiców. W szczytowym momencie liczba ta wzrosła do 1,769,000. Obaj zawodnicy pobili wówczas dwa rekordy wagi ciężkiej. Wyprowadzili najwięcej ciosów w historii walk wagi ciężkiej - aż 2172. Trafili też najwięcej w historii - 667.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-01-2020 06:44:48 
Oba nazwiska są dobre na powrót, ale Breazeale tak na prawdę powinien wziąć łatwiejszą walkę o ile szanuje swoje zdrowie, jest po ciężkim KO i taka kolejna kumulacja od Kownasia może mu zaszkodzić. Ciocian vel Hammer wbrew pozorom może być większym wyzwaniem, bo łatwo się nie przewraca i tak na dobrą sprawę przez KO przegrał tylko raz z Wachem na początku kariery a z takim Ortizem przeboksował 10 rund. Chyba wolałbym Ciociana.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-01-2020 07:17:07 
Dominic dobry na powrót po zebraniu masy ciosów od Arreoli.
Tyle że przy braku obrony każdy jest zagrożeniem.
No gdyby jeszcze miał mocniejsze uderzenie to nie byłoby ryzyka walki 12 rundowej.
No ale uderzenia z samych rąk to...
Tyle elementów do poprawy bo jeszcze masa!
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 04-01-2020 08:17:24 
Adam w obu walkach faworytem, ale fakt przy braku obrony każdy z ciężką łapą jest zagrożeniem a Breazele niewątpliwie ciężką łape ma, tak czy siak dobre nazwiska, nie aż tak groźne jak np Ortiz a rozpoznawalne
 Autor komentarza: rocky86
Data: 04-01-2020 09:39:12 
Breazeale będzie trudny stylowo dla Kownasia. Wielki bokser slugger z ciężka lapa vs mały swarmer. To nie będzie łatwa walka
 Autor komentarza: Marduk
Data: 04-01-2020 10:18:16 
Jak Adam wyjdzie w takiej formie jak z Arreolą to obaj mogą z nimi wygrać. Chłop się uwstecznia. Nawet nie mówi o zejściu z wagą do poziomu np. takiego gdy walczył ze Szpilką (109 kg) tylko do 116 kg (waga wciąż za duża).
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 04-01-2020 12:41:41 
Hunter ma niewygodny styl i jest twardy dość szybki,dobrze wyszkolony i sprytny,Brazel duży i silny i ma czym uderzyć
Jest za to wolny,bardzo dziurawy,kiepski technicznie,wolny na nogach i być może już nieco rozbity
Mysle ze to Breazel z tej dwójki jest łatwiejszy do pokonania dla Adasia
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 04-01-2020 13:26:40 
Czyli Christian Hammer. Pisałem to już pod poprzednim newsem. Żenada.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 04-01-2020 13:31:15 
Wydaje sie, że Adaś spokojnie może robić z Breazeale to co robił Ugonoh i nie zmęczy się tak szybko jak on. Jeżeli Adaś wyciągnie lekcje z walki z Arreola i zrzuci + będzie boksował prostymi to nawet za bardzo się o niego nie boję. Adam nie pchający się niepotrzebnie do półdystansu i bijący prostymi jest bardzo groźny, w zasadzie tylko to robiło znaczącą przewagę nad Arreola. Arreola ma lepszy półdystans i mocniejszy cios niż taki Chisora + jest mniej rozbity. Breazeale jak ktoś dobrze zauważył to slugger, ale wydaje mi się że w tym zestawieniu układ styli to jedyny punkt dla Dominica. Poza siłą ciosu, ale ona wynika z układu styli.

Wolałbym Hammera.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 04-01-2020 16:07:33 
A co takiego Breazeale mówił o Kownackim że ten się tak oburza?
Z tego co mi wpadło w oko to po prostu zasugerował że chciałby takiej walki i byłaby ona wielką wojną dwóch wojowników.
Coś mi umknęło?

Nie wiadomo co z psychiką i odpornością Dominica po blamażu z Wilderem natomiast to nadal wielki, silny i potrafiący mocno przydzwonić facet.
Biorąc pod uwagę jak z twardym Martinem miał ciężko Kownacki od drugiej połowy walki to mam wrażenie że jeśli Dominic przetrwałby początkowe kryzysy gdzie pewnie by Adam zasypał gradem ciosów to mogłoby być ciężko. Dodatkowym atutem jest to że Dominic potrafi sklinczować i ma dobrze działajacy instynkt w momencie silnego zagrożenia. Z Wilderem tego nie pokazał z oczywistych powodów ale z skrajnie mniejszego Adama mógłby wycisnąć sporo siły swoimi rozmiarami.

Hammer będzie łatwiejszy do stłamszenia. A może inaczej- będzie to kosztowało Adama mniej sił niż szarpanie się z o pół głowy wyższym bykiem pod 120 kg.
Ciekawsza walka dla oka raczej z Dominiciem. O ile jest w stanie zrobić sensowną formę mogłaby być niezła młócka momentami.

Walki niezłe. Nie ma się co czepiać wyboru. Wiadomo że na 95% nie dojdzie do walk Adama z półką wyżej tj choćby wspominanym ostatnio Ortizem bo jest to zbyt wielkie ryzyko dotkliwej porażki a Adam jest za blisko większej szansy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.