MORALES: MUNGUIA W ŚREDNIEJ BĘDZIE SZYBSZY I SILNIEJSZY

Jaime Munguia (34-0, 27 KO) w maju 2018 roku zasiadł na tronie WBO wagi junior średniej, po czym zdołał pięć razy obronić swoje trofeum. W boksie młodego Meksykanina widocznych było jednak wiele luk, szczególnie w jego defensywie.

Munguia, pięściarz rosły jak na limit 154 funtów, postanowił w końcu zmienić kategorię wagową na średnią. Już w limicie nowej dywizji Jaime 11 stycznia zmierzy się z Garym O'Sullivanem. Legendarny Erik Morales, trenujący Munguię, uważa, że jego podopieczny w nowej kategorii wagowej będzie jeszcze silniejszy niż w 154 funtach.

- Munguia dojrzewa jako człowiek, ale i jako pięściarz. Ma dopiero 22 lata. Wprawdzie był już mistrzem świata, ale nadal ma wiele do nauczenia się. Ma naturalny talent, zarazem bardzo szybko przyswaja wszelkie rady. Głęboko wierzymy, że w wadze średniej również zostanie mistrzem świata. Średnia to będzie jego naturalna waga. Będzie tu silniejszy, szybszy, będzie się czuł swobodnie - powiedział Morales.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 02-01-2020 12:11:08 
Obojętnie w jakiej wadze, ale niech wreszcie zawalczy z kimś z czołówki, a nie z cieniasami dostającymi title shota "ni z gruszki, ni z pietruszki". Przekonamy się wtedy, ile jest naprawdę wart. Na moje oko to Mungui bliżej do Chaveza Juniora, niż do Canelo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.