28 MARCA W CHICAGO SZEREMETA-GOŁOWKIN ORAZ GŁOWACKI-OKOLIE?!?

Redakcja, iFL

2019-12-31

Jeśli ten pomysł dojdzie do skutku, może to być jedna z najważniejszych nocy w historii polskiego boksu zawodowego. Lokalizacja - Chicago. Data - 28 marca. W rolach głównych Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) i Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), a naprzeciw nich wielcy rywale i pasy mistrzowskie w stawce.

We wszystko "zamieszany jest" brytyjski promotor Eddie Hearn. To on promuje Lawrence'a Okolie (14-0, 11 KO) oraz współpracuje ściśle z legendą wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). A to właśnie oni mają być przeciwnikami Polaków.

Gołowkin zasiada obecnie na tronie federacji IBF wagi średniej, a Kamil jest jego obowiązkowym challengerem. "Główka" i Okolie mają z kolei zaboksować o wakujący tytuł organizacji WBO kategorii junior ciężkiej. A że polonijni kibice w Chicago są spragnieni walk rodaków o najwyższe laury, można spodziewać się, że licznie stawią się na trybunach. A przecież Szeremeta nie będzie atrakcyjnym rywalem dla sławnego Kazacha w oczach międzynarodowej opinii publicznej, zaś Brytyjczyk nie porywa tłumów nawet w swoich stronach.

- Lawrence miał dwie mniej ciekawe walki. On nigdy nie będzie Arturo Gattim, ale przecież poza starciami z Isaakiem Chamberlainem i Matty Askinem on boksuje całkiem fajnie. Kibice buczą na niego już po pierwszym klinczu - żali się trochę szef grupy Matchroom, co być może tłumaczy taką a nie inną lokalizację starcia Krzyśka z Anglikiem.

- Mnie najbardziej interesuje, żeby Okolie wygrywał i wierzę, że już w kolejnej walce zdobędzie tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej. Już w piętnastym występie spotka się z tak mocnym zawodnikiem jak Głowacki. On jeszcze nie jest teoretycznie gotowy na takie pojedynki, ale z drugiej strony może Głowackiego pokonać i wierzę, że go pokona. Jeśli dopniemy walkę Szeremety z Gołowkinem na 28 marca  Chicago, starcie Okolie z Głowackim będzie idealną przystawką do walki wieczoru - dodał Hearn.