Archiwum wiadomości z dnia: 2019-12-30

 RYAN GARCIA I DEVIN HANEY RWĄ SIĘ DO WALKI Z GERVONTĄ DAVISEM

Były mistrz świata wagi super piórkowej, Gervonta Davis (23-0, 22 KO) zadebiutował w sobotę na gali w Atlancie w wadze lekkiej, pokonując przed czasem kubańskiego weterana Yuriorkisa Gamboę (30-3, 18 KO) i zdobywjąc pas WBA Regular. Na walkę z Davisem mają ochotę inne młode gwiazdy amerykańskiego boksu - Ryan Garcia (19-0, 16 KO) i mistrz świata WBC Devin Haney (24-0, 15 KO).


BOB ARUM: CUTMAN OMAL NIE ZABIŁ TYSONA FURY'EGO

Legendarny promotor Bob Arum, który prowadzi w USA karierę Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO), popiera niedawną decyzję Brytyjczyka o zmianie trenera. Przypomnijmy, że Fury przed lutowym rewanżem z Deontayem Wilderem rozstał się z Benem Davisonem, którego zastąpił Javan Hill. Wygląda na to, że duży wpływ na zmianę miała praca narożnika we wrześniowej walce Fury vs Wallin, podczas której olbrzym z Wilmslow doznał bardzo poważnego rozcięcia.


ZERAFA CHCE TRZECIEJ WALKI Z HORNEM

Michael Zerafa (27-4, 16 KO) i Jeff Horn (20-2-1, 13 KO) mają za sobą interesujący dwumecz, ale wcale nie jest powiedziane, że panowie nie staną naprzeciw siebie po raz trzeci. W sierpniu Zerafa sprawił niespodziankę i zastopował Horna podczas gali w Bendigo. Blisko dwa tygodnie temu byliśmy świadkami rewanżu tych pięściarzy. Po ciekawej walce zwycięzcą okazał się 31-letni 'Hornet'.
HRGOVIĆ WCIĄŻ DĄŻY DO WYSTĘPU NA IGRZYSKACH W TOKIO

Wśród zawodowych bokserów, którzy chcą w przyszłym roku wystąpić na igrzyskach w Tokio (Polaków oczywiście szczególnie interesuje szansa na występ Mateusza Masternaka, którego drogę dokładnie relacjonujemy), jest brązowy medalista igrzysk w Rio, jeden z najciekawszych prospektów wagi ciężkiej Filip Hrgović (10-0, 8 KO). Chorwat nie zamierza porzucać marzeń o olimpijskim złocie - mimo ostrzeżeń ze strony federacji WBC.