RYAN GARCIA I DEVIN HANEY RWĄ SIĘ DO WALKI Z GERVONTĄ DAVISEM

Były mistrz świata wagi super piórkowej, Gervonta Davis (23-0, 22 KO) zadebiutował w sobotę na gali w Atlancie w wadze lekkiej, pokonując przed czasem kubańskiego weterana Yuriorkisa Gamboę (30-3, 18 KO) i zdobywjąc pas WBA Regular. Na walkę z Davisem mają ochotę inne młode gwiazdy amerykańskiego boksu - Ryan Garcia (19-0, 16 KO) i mistrz świata WBC Devin Haney (24-0, 15 KO).

GERVONTA DAVIS: ŁOMACZENKO? MÓJ GLOCK JEST ODBEZPIECZONY >>>

- Haney kontra Davis w 2020 roku - stwierdził w mediach społecznościowych Haney, były podopieczny promotora Davisa, Floyda Mayweathera. Devin i Gervonta od dłuższego czasu pozostają w konflikcie, który regularnie rozbrzmiewa z nową siłą.

- Garcia kontra Haney i Garcia kontra Davis. Dla dobra boksu musimy wejść do ringu i skrzyżować rękawice - podchwycił temat Garcia, który również wdaje się w coraz częstsze medialne pyskówki z Davisem.

Czy do ww. walk może dojść w przyszłym roku? Raczej nie, gdyż Davis jest związany z projektem PBC i telewizją Showtime, a Haney i Garcia walczą na galach transmitowanych przez platformę DAZN. To rodzi oczywisty konflikt biznesowych interesów, jakże typowy dla nowoczesnego boksu. Kibice prawdopodobnie będą musieli poczekać, aż akcje młodych gwiazd pójdą w górę wystarczająco wysoko, by była szansa na lukratywną transmisję ich rywalizacji w systemie PPV. Wówczas konkurencyjne stacje i promotorzy mogą rozpocząć negocjacje.

Przypomnijmy, że waga lekka jest obecnie bardzo ciekawą, niezwykle mocno obsadzoną kategorią. Ww. trójka wcale nie jest w niej w tej chwili najwyżej notowana. Numer jeden to mistrz świata WBA, WBO i WBC Franchise, Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO), który w pierwszym kwartale przyszłego roku powinien się zmierzyć z mistrzem IBF - Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO).

A zatem Łomaczenko, Lopez, Haney, Davis i Garcia. Kto z nich zostanie Waszym zdaniem absolutnym królem wagi lekkiej?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.