GAMBOA DOZNAŁ KONTUZJI W DRUGIEJ RUNDZIE WALKI Z DAVISEM

Były mistrz olimpijski i były zawodowy mistrz świata, 38-letni Kubańczyk Yuriorkis Gamboa (30-3, 18 KO) został wczoraj znokautowany w dwunastej rundzie walki na gali w Atlancie przez debiutującego w wadze lekkiej Gervontę Davisa (23-0, 22 KO). Po zakończeniu ciekawej konfrontacji okazało się, że od drugiej rundy weteran musiał walczyć nie tylko z rywalem, ale także z kontuzją.

- Czuję się dobrze, ale myślę, że naderwałem ścięgno Achillesa tuż przed tym, jak padłem na deski w drugiej rundzie. Jestem wojownikiem i walczyłem dalej, ale nie mogłem już walczyć na sto procent. Nie mogłem wywierać nacisku na ścięgno - powiedział Gamboa, którego słowa zostały potwierdzone przez lekarzy.

Przypomnijmy, że w drugiej rundzie ''Czołg'' Davis zaatakował podwójnym prawym prostym, a następnie trafił schodzącego nisko głową Gamboę ciosem lewą ręką, bitym pod specyficznym kątem. Tuż przed upadkiem na deski Kubańczyk doznał kontuzji prawej nogi, którą szybko zauważyli amerykańscy komentatorzy, choć początkowo mieli wrażenie, że chodzi o uraz kolana. Dopiero po walce ustalono, że urazowi uległo ścięgno Achillesa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 29-12-2019 20:01:28 
Davis nie byl wcale takim czolgiem byl szybszy, silniejszy, mlodszy I mimo to czesto wygladalo ze brak mu pomyslu na klinczujacego Gamboa. Mine nie przekonal do swojej wielkosci mysle ze z Lopezem moze byc mu za trudno zas z Lomaczenka na dzisiaj walka do jednej mordy i to ta wttuowana bedzie Gita.
 Autor komentarza: falco555
Data: 29-12-2019 21:54:25 
Znokautowany?, walka przerwana przez sędziego po poddaniu przez narożnik.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-12-2019 15:16:14 
Widać ciężko napisać zastopowany, lub poddany. Znokautowany brzmi przecież lepiej, choć gość trzymał się na nogach :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.