JOE JOYCE KOLEJNYM RYWALEM DANIELA DUBOIS?

Jak ujawnił Frank Warren w wywiadzie po wczorajszym zwycięstwie Daniela Dubois (14-0 13 KO) nad Kyotaro Fujimoto (21-2, 13 KO), kolejnym rywalem potężnego prospekta ma być jego rodak Joe Joyce (10-0, 9 KO). Warunek jest jeden - zwycięstwo Joyce'a w nadchodzącym starciu.

Przypomnijmy, że 11 stycznia w Niemczech Joyce - wicemistrz olimpijski z Rio - skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata wagi cruiser, Marco Huckiem (41-5-1, 28 KO). Stawką jest tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej. Wygląda więc na to, że promujący Dubois i Joyce'a Warren celuje właśnie w to trofeum, nota bene stwierdził również, że jeśli Huck wygra z Joyce'em, może otrzymać ofertę od ludzi Dubois.

Faworytem styczniowej konfrontacji jest jednak niewątpliwie 34-letni Joyce, którego starcie z 22-letnim, nie ustępującym mu rozmiarami londyńskim turem miałoby - oprócz sportowego - również wymiar symboliczny. Kto będzie górą w walce dwóch pokoleń brytyjskiego boksu? W przyszłym roku możemy poznać odpowiedź.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 22-12-2019 12:05:14 
Nie dojdzie do tej walki Warren juz raz ogłaszał ze są blisko jej zrobienia i oczywiscie nic z tego. Nie ma takiej możliwosci na ta walkę jak Joyce pokona Hucka a mimo iz walka na wyjezdzie to powienien go przelamac bedzie chciał innych walk bo Dubois "nic nie znaczy" były juz takie sugestie ze strony menadzera Joyca. Przypone ze Hearn dla Joyca proponowal Hrgovica a dla Dubois Bakole pozwalajac zaboksowac na konkurencyjnej stacji do tego opłacając ich gaze i nic z tego. Menadzer Joyca ktory twierdzi ze nikt nie chce z nim walczyć stwierdził ze taka walka jest niepotrzebna. Joyce ma 34 lata powienien brac takie walki nie marudzić z dobieraniem sobie bumow juz czas minął.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2019 12:35:45 
Wszyscy zachwycają się Duboisem ale poczekajmy jeszcze chwilę. Niech chłopak dostanie kogoś kto potrafi mocno uderzyć w odpowiedzi albo jest twardy by nie padać po pierwszym lepszym strzale.

Bez wątpienia DDD ma czym przyłożyć, jest silny i groźny. Ale to nieopierzony młokos idący na przełamanie. Z takim poziomem rywali jaki ma to może błyszczeć. Zobaczymy jak się to skończy jak walka pójdzie na szersze wody a facet zgarnie ciężkie ciosy na głowę. Póki co jego naturalne predyspozycje wystarczają.

Joyce to dobry rywal. Facet jest trochę niedoceniany. To twardziel + ma silny napór. Walka mogłaby być dłuższa i ciekawa.
Zobaczymy jaki plan ma na niego Warren. Twierdzi że za rok walka o mistrzostwo. No nie wiem czy się nie sparzą takim tempem.
Była jedna walka gdzie zwykły osiłek przycelował Duboisa i nim zakołysało.

Dubois ma 196 i "tylko" 198 cm zasięgu wg Boxreca. To ciekawe. W walce na dystans będzie go to ograniczać.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 22-12-2019 12:54:14 
Dajcie mu w końcu kogoś mocnego w końcu.
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 22-12-2019 12:54:27 
Joyce mimo wieku jest wciąż prospektem, zawodnikiem na dorobku. Późno debiutował na ringach zawodowych, walki o stawkę jeszcze przed nim, złoty strzał też. Dubois to niepotrzebne ryzyko, a może zamknięcie drogi na szczyt (na którym Joyce'a jakoś nie widzę, ale to nie przeszkadza budować i podtrzymywać mitu przyszłego mistrza). Zresztą nie sądzę, żeby obóz Dubois też tak naprawdę rwał się do tego pojedynku, choć łatwiej w to uwierzę.
Na 99% tej walki nie będzie.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 22-12-2019 14:57:01 
Warren przypomina Wasilewskiego w prowadzeniu zawodników. Ten tytuł co chcą zdobyć w 2020 to mistrzostwo Europy. A jest przecież tylu zawodników z którymi Daniel mógł by zawalczyć np Hughie Fury Price Jennings Wach w pierwszej kolejności po nowym roku.
 Autor komentarza: baxx
Data: 22-12-2019 15:10:58 
Joyce ma chujową sytuację, bo czołówka jest zapchana. Żeby dostać walkę o pas, musiałby pobić kogoś z top10, a ci są raczej poza jego zasięgiem...
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 22-12-2019 15:18:10 
Zgadzam się, że walki nie będzie. Włączyłem streama (dzięki Leon84) i widziałem te wypowiedzi. Po prostu dziennikarze po walce mieli pod ręką Dubois i Joyce'a oraz obu promotorów i zrobili show. Dla Joyce'a niepotrzebne ryzyko, dla Duboisa na tym etapie również - może za rok, a póki co pasowałoby mu poobijać trochę ludzi z nazwiskami typu Helenius (przykład).
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 22-12-2019 16:16:21 
Dubois to utalentowany i perspektywiczny zawodnik, ale nadal nie pokazał, by potrafił boksować na wstecznym. Inna sprawa, że zawodników, którzy zmusiliby Daniela do odwrotu nie ma aż tak wiele w HW. Lewy prosty DDD jest na tyle dobry, że trudno będzie do niego skracać dystans, a w pogotowiu czeka jeszcze ciężka prawa ręka. Na razie obawiałbym się rzucać Duboisa np. na takich rywali jak Dilian Whyte, ale walka DDD z Mariuszem Wachem czy z Joy Joycem byłaby interesująca.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-12-2019 16:30:50 
Dubois by skorzystał na wygranej, miałby pas EBU, ale jeśli przegra to da sygnał że nie jest na poziomie europejskim. Być może, o ile Joyce zgodzi się na ta walkę to zwakuje pas.
Dubois to jedyny prospekt jak dla mnie który nie tylko ma szansę ale i będzie MŚ.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 22-12-2019 16:44:10 
Chetnie obejrzalbym ta walke i nie skreslalbym JJ, moim zdaniem to bylaby walka 50/50, oboje maja kowadlo w lapie, Dubois na pewno nie bylby tak szczelny jak Jennings i moglby cos szybciej wylapac, jestem ciekaw jak jeden i drugi by ustali swoje ciosy, Dubois pamietam w jednej walce nogi mu sie ugiely, ale nie byl raczej zraniony, Joyce to samo..
 Autor komentarza: MaciekL
Data: 22-12-2019 20:59:28 
No chyba pora na lepszego rywala. Obecni mistrzowie już wchodzili na głebokie wody w 15 walce. Joshua walczył z Whytem, a Wilder z DeAndreyem Abronem, ktory co prawda nie byl nawet brany pod uwage w rankingu, ale był malym krokiem na przod dla Deontaja.
 Autor komentarza: snierzyn
Data: 23-12-2019 00:40:49 
BlackDog pisze o parametrach Dubois.
A moim zdaniem krótkie ręce to plus przy jego wzroście. Chłopak dąży do walki w zwarciu, jest duży, to przepchnie każdego. Tak się śmieję, że to taki Tyson na sterydach.. Żeby jeszcze mu nic nie odbiło i będzie mistrzem.
Moim zdaniem pięściarze, którzy mogą mu nie pasować to dwumetrowcy bijący na dystans lewym prostym. Ale już nie mamy braci Kliczko.
Nie wiem kto mógłby za 5 lat zatrzymać Dubois.. Może Tony Yoka?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 25-12-2019 16:24:37 
Dla mnie raczej na ten etap półka Teper, Browne, Arreola, Helenius, Hammer. Z takimi jeszcze nie walczył. Wach czy Takam mogliby sprawić problemy, nie mówiąc o półce Whyte czy Chisora.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.