TRENER DANIELA DUBOIS DOCENIA KYOTARO FUJIMOTO

Redakcja, Boxingscene

2019-12-21

Jeden z najciekawszych młodych zawodników wagi ciężkiej, potężny Daniel Dubois (13-0, 12 KO) zmierzy się dziś w Londynie z Kyotaro Fujimoto (21-1, 13 KO). Trener Brytyjczyka, Martin Bowers nie chce odmawiać szans Japończykowi, który jest przez bukmacherów i ekspertów skazywany na porażkę.

- Mieliśmy informacje na temat formy wszystkich zawodników, z którymi walczył w tym roku Daniel, nawet na temat Ebenezera Tetteh. Ale nie znam nikogo w Japonii, niczego nie wiemy o sparingach Fujimoto. Jeśli natomiast chodzi o formę Daniela, to w ostatnim roku mocno urósł jako zawodnik, między innymi dlatego, że walczy regularnie - powiedział Bowers.

- Myślę, że mylą się ci, którzy na starcie skreślają Fujimoto. On wygląda na bardzo silnego gościa, a w Japonii panuje wielka etyka pracy. Dobre wrażenie robi również stabilna pozycja Fujimoto, jego zasięg ramion i twardość. On nie przyjechał tutaj po to, żeby się położyć, a reprezentowanie Kraju Kwitnącej Wiśni wiele dla niego znaczy. Mamy ogólny zarys taktyki, ale wszystko może się zmienić w jednej chwili podczas walki, więc niczego z góry nie bierzemy za pewnik - dodał trener wdzierającego się na salony królewskiej dywizji ''DDD''.