Archiwum wiadomości z dnia: 2019-12-18

 

OFICJALNIE: MIKEY GARCIA vs JESSIE VARGAS 29 LUTEGO W TEKSASIE

Dziś oficjalnie ogłoszono walkę, o której pisaliśmy w ostatnich tygodniach. Były mistrz świata czterech kategorii Miguel Angel Garcia (39-1, 30 KO) zadebiutuje 29 lutego na platformie DAZN, krzyżując rękawice na gali w teksańskim Frisco z byłym mistrzem świata dwóch kategorii Jessie'em Vargasem (29-2-2, 11 KO). Pojedynek odbędzie się w limicie wagi półśredniej.


WIELKA WOJNA W AUSTRALII: HORN ZREWANŻOWAŁ SIĘ ZERAFIE

Mamy kolejnego, późnego kandydata do walki roku. Dziś w Brisbane doszło do rewanżowego pojedynku Jeffa Horna (20-2-1, 13 KO) z Michaelem Zerafą (27-4, 16 KO) w limicie wagi średniej i obaj dali z siebie absolutnie wszystko. Ostatecznie zwyciężył Horn i pomścił sierpniową porażkę, choć w dziewiątej rundzie był na skraju przepaści.
TEOFIMO LOPEZ vs WASYL ŁOMACZENKO 18 KWIETNIA W NOWYM JORKU?

Nabiera tempa machina wokół walki o miano niekwestionowanego czempiona wagi lekkiej. W tym hitowym pojedynku mają się w przyszłym roku zmierzyć świeżo upieczony mistrz świata IBF, 22-letni Teofimo Lopez (15-0, 12 KO) i wielki, 31-letni wirtuoz Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO), czempion WBC, WBA i WBO. Według Lopeza walka powinna się odbyć 18 kwietnia w Nowym Jorku i trwają już bardzo konkretne negocjacje.


SULAIMAN: WILDER POZA RINGIEM TO MIŁY, WSPANIAŁY CZŁOWIEK

Kilka dni temu szef World Boxing Council Mauricio Sulaiman i mistrz wagi ciężkiej WBC Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) spotkali się z papieżem Franciszkiem podczas prywatnej ceremonii w Watykanie. Sulaiman, który z pewnością jest jednym z największych oficjalnych zwolenników Wildera, był bardzo szczęśliwy z doprowadzenia do spotkania mistrza wagi ciężkiej z papieżem.CORAZ BLIŻEJ WALK WARRINGTON vs STEVENSON I YARDE vs WŁASOW?

Szef grupy Queensberry Promotions, weteran wielkiego bokserskiego biznesu Frank Warren twierdzi, że jest blisko zawarcia umów w sprawie organizacji dwóch świetnych walk: pojedynku unifikacyjnego między mistrzem świata IBF Joshem Warringtonem (30-0, 7 KO) i mistrzem WBO Shakurem Stevensonem (13-0, 7 KO) oraz walki Anthony'ego Yarde (18-1, 17 KO) z Maksymem Własowem (45-3, 26 KO), której stawka również może być bardzo wysoka.


FUJIMOTO DO DUBOIS: ZAMIERZAM CIĘ ZNOKAUTOWAĆ!

Kyotaro Fujimoto (21-1, 13 KO) jest już w Londynie, gdzie w sobotę skrzyżuje swoje pięści z Danielem Dubois (13-0, 12 KO). Japończyk póki co głównie zwiedza stolicę Anglii i Wielkiej Brytanii, robi sobie dużo zdjęć w najbardzej popularnych miejscach tego miasta, ale zarazem zapowiada, że wielki faworyt zostanie za kilka dni znokautowany.