LAWRENCE OKOLIE CHCE WALCZYĆ Z GŁOWACKIM O PAS W AMERYCE

Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) zaboksują o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. I choć wydawało się, że pojedynek na pewno odbędzie się w Wielkiej Brytanii, to podobno realną lokalizacją jest ring amerykański.

Zdaniem dziennikarzy Sky Sports, wkrótce powinniśmy poznać datę oraz lokalizację tej walki. Okolie zainspirowany ostatnim występem swojego kumpla Anthony'ego Joshuy chciałby spotkać się z naszym "Główką" w USA.

- Wiem tylko tyle, że w przyszłym roku zmierzę się z Głowackim o wakujący tytuł WBO. Zobaczymy gdzie to się odbędzie, ale chciałbym tej walki w Ameryce. Zdobycie pasa na obcym terenie będzie miało jeszcze większą wymowę. W boksie olimpijskim biłem się po całym świecie i jako zawodowiec mam podobne zamiary - dodał Okolie, który w turnieju olimpijskim w Rio trzy lata temu odesłał do domu w pierwszej walce innego Polaka, Igora Jakubowskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-12-2019 06:37:25 
Bardzo dziwne słowa Okoliego, bo w UK nagminnie przymykano oczy na jego liczne faule, przede wszystkim ciągłe klincze, a także ciosy w tył głowy. W USA sędziowie mogą nie być dla niego tacy tolerancyjni. Względy finansowe też przemawiają przeciwko USA, gdzie waga cruiser jest zupełnie niepopularna. No, ale szanse Głowackiego będą tam większe.
 Autor komentarza: Alexander
Data: 17-12-2019 08:25:53 
Przecież ta walka nie sprzeda się w USA. Tam Okolie jest anonimowy.Glowacki zresztą też nie licząc Polonii. W UK obaj zarobiliby pewnie więcej i zapelnili jakąś halę.
 Autor komentarza: tyler
Data: 17-12-2019 11:15:31 
Może 22 luty, podpięte pod Fury vs Wilder,sędziowie którzy pozwalają na bicie w tył głowy i nasadą tam będą więc dla faularza z UK będzie dobrze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.