Archiwum wiadomości z dnia: 2019-12-15

 

FURY: JOSHUA BYŁ FANTASTYCZNY, ALE ON I RUIZ NIKOGO NIE OBCHODZĄ

Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) przygotowuje się do rewanżowej walki z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO). Dojdzie do niej 22 lutego i według Fury'ego będzie ona największym pojedynkiem jego ery. Nieprzewidywalny olbrzym z Wilmslow wypowiedział się również w ostatnim wywiadzie na temat pojedynku Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II. Przekaz Tysona na temat tego starcia jest dwuznaczny.SKRÓTY WALK CRAWFORD vs KAWALIAUSKAS I COMMEY vs LOPEZ (WIDEO)

Gwiazdy wczorajszej gali w nowojorskiej Madison Square Garden nie zawiodły, a dwie główne walki wieczoru przyniosły efektowne nokauty. Najpierw Teofimo Lopez (15-0, 11 KO) rozszarpał Richarda Commeya (29-3, 26 KO) i odebrał mu tytuł IBF wagi lekkiej, a potem mistrz świata WBO wagi półśredniej Terence Crawford (36-0, 27 KO) rozbił po trudnej walce Egidijusa Kawaliauskasa (21-1-1, 17 KO).


BERLANGA: TRZYNASTA WALKA, TRZYNASTY NOKAUT W PIERWSZEJ RUNDZIE

Pora zacząć zwracać baczniejszą uwagę na Edgara Berlangę (13-0, 13 KO), 22-letniego Amerykanina o portorykańskich korzeniach. Potężnie bijący prospekt wagi średniej z Brooklynu nie walczył jeszcze z nikim naprawdę mocnym, ale na razie idzie jak burza. Wczoraj na gali Crawford vs Kawaliauskas w Nowym Jorku zanotował trzynasty nokaut w pierwszej rundzie - w trzynastej walce...


CIELEPAŁA NA DESKACH, ALE ZWYCIĘSKI. PRZESZEDŁ DO FINAŁU

Mateusz Cielepała (2-1, 1 KO) został drugim finalistą turnieju wagi ciężkiej organizowanego przez promotora Krystiana Każyszkę. Pięściarz podczas zakończonej przed kilkunastoma minutami gali Rocky Boxing Night w Kościerzynie pokonał jednogłośnie na punkty Jakuba Sosińskiego (1-1), choć ten drugi miał również swoje momenty podczas walki i przede wszystkim posłał rywala na deski. Cielepała był jednak zdecydowanie lepiej przygotowany kondycyjnie i w drugiej fazie starcia to zaprocentowało.