SZOKUJĄCA PROGNOZA EUBANKA PRZED WALKĄ JOSHUA vs RUIZ JR II

Redakcja, WBN

2019-12-07

Były mistrz świata Chris Eubank przedstawił przed dzisiejszą walką Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II bardzo czarną wizję tego pojedynku. Według Eubanka starcie o pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej w Arabii Saudyjskiej może się skończyć tragicznie dla pobitego przed czasem w pierwszej konfrontacji z Meksykaninem Brytyjczyka.

WSZYSTKO O WALCE JOSHUA vs RUIZ JR II >>>

- AJ jest bardzo poważnie zagrożony. Szanse, że dozna kontuzji, która będzie dla niego ciężarem do końca życia, wynoszą według mnie 70 procent. To bardzo realne, modlimy się o jego zdrowie. Żałuję, że ludzie nie mogą zrozumieć mojej intuicji. To może teraz brzmieć absurdalnie, ale po walce może niestety nabrać sensu. Moim zdaniem gotowy do błyskawicznej akcji personel medyczny wyposażony w maskę resuscytacyjną jest absolutnie podstawową rzeczą w tym starciu - powiedział Eubank.

- Ci, którzy organizują ten pojedynek, zarabiają ogromne pieniądze kosztem zawodnika. Ich obowiązkiem powinno być jednak dbanie o jego bezpieczeństwo. Jeżeli mówi się o uczciwości i wiarygodności, to trzeba być bardzo ostrożnym w swoich czynach. AJ był bardzo szybko prowadzony w słabej erze wagi ciężkiej, ale teraz jest w miejscu, gdzie został narażony na walki z prawdziwymi gladiatorami, takimi jak Andy Ruiz (...) To brutalna prognoza, ale boks to nie szachy. Kosekwencją boksu może być prawdziwa katastrofa - dodał ekscentryczny gwiazdor, jeden z najlepszych brytyjskich czempionów w historii.