SZCZEGÓŁY SPRAWY DILLIANA WHYTE 'A WEDŁUG AGENCJI UKAD

Brytyjska Agencja Antydopingowa (UKAD) opublikowała wczoraj oświadczenie, które ostatecznie oczyszcza Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO) z zarzutu stosowania dopingu przed lipcową walkę z Oscarem Rivasem. Whyte stanie dziś na gali Joshua vs Ruiz Jr II do walki z Mariuszem Wachem (35-5, 19 KO). Oto szczegóły dochodzenia w sprawie Brytyjczyka, jakie UKAD dołączyła do oświadczenia.

DILLIAN WHYTE OFICJALNIE OCZYSZCZONY Z DOPINGOWYCH ZARZUTÓW >>>

Szczegóły sprawy Dilliana Whyte'a według UKAD:

- Nic w długofalowych badaniach próbek moczu Pana Whyte'a nie wskazuje na używanie przez niego sterydów

- Poziom metabolitów znalezionych w próbce z 20 czerwca jest ekstremalnie niski

- Pan Whyte na trzy dni przed 20 czerwca dostarczył próbkę do badań VADA, które nie wykazały obecności dopingu

- Pan Whyte dostarczył kilka innych próbek do badań UKAD i VADA między 20 czerwca i 20 lipca. Żadne z badań ww. próbek nie wykryło dopingu

- W świetle powyższych faktów, śladowe ilości znalezione w próbce z 20 czerwca zostały uznane za osobny przypadek zanieczyszczenia, który nie wskazuje na używanie dopingu przez Pana Whyte'a

Przypomnijmy, że w organizmie Whyte'a wykryto w lipcu dwie zabronione substancje, dopuszczono go jednak do pojedynku po przesłuchaniu przeprowadzonym przez UKAD i Brytyjską Komisję Bokserską. Oscara Rivasa nie poinformowano jednak przed walką o całej sprawie. O wszystkim dowiedział się z medialnych doniesień, lecz stało się to po wygranej przez Whyte'a walce. Warto dodać, że druga organizacja antydopingowa, która badała w lipcu ww. zawodników - VADA - oświadczyła, że Whyte pomyślnie przeszedł kontrole zarówno przed, jak i po konfrontacji z Kolumbijczykiem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 07-12-2019 10:34:50 
To już można samemu dostarczać aha. No to w takim wypadku trzeba przeprosić pana Whyte za oszczerstwa w mediach różnego rodzaju w telewizji i internecie. Przepraszamy za to że mówiliśmy że brał doping jak się jednak okazuje że był czysty. No takie rzeczy się zdarzają liczy się przyznanie do winy i przeprosiny w stronę Brytyjczyka.
 Autor komentarza: khorne
Data: 07-12-2019 10:59:43 
Mnie zastanawia jedno. Jakim prawem WBC pozbawiła go statusu obowiązkowego pretendenta, skoro VADA ściśle współpracująca z WBC nie znalazła w jego organizmie niczego podejrzanego. Ta protekcja przed rywalami Wildera jest żenująca. Nie twierdzę, że wynika to ze strachu (nie przewiduje by Whyte miał z Wilderem duże szanse), raczej na pewno jest to kwestia biznesowa (być może Hearn wygrałby wtedy przetarg i Wilder musiałby walczyć na DAZN, ale mimo wszystko mega słabe jest to skorumpowane WBC.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 07-12-2019 12:28:21 
khorne

Miał by spore szanse z Wilderem bo zapewne Hearn wygrał by przetarg i walka odbyła by się w GB gdzie Whyte wyszedł by nakoksowany może by się wypłukał przed walką mimo to na bombie gdzie Amerykanin był by monitorowany non stop. Myśl chłopak myśl.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 07-12-2019 16:00:06 
Klasyczne zachowanie UKADA. Poczekali jak opadl pyl i po pol roku oglosili co bylo im wygodne. Razem z Jarrellem moga sie posmiac rywalom w oczy. Problem Whyte zacznie sie teraz, bo nie bedzie mogl sobie raczej pozwolic na druga wpadke i co, bedzie tak na czysto walczyl, dajcie spokoj? Juz widac po sylwetce, ze na czysto bedzie tozsame z "na grubo".
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.