Archiwum wiadomości z dnia: 2019-12-06

 DILLIAN WHYTE OFICJALNIE OCZYSZCZONY Z DOPINGOWYCH ZARZUTÓW

Na dwadzieścia cztery godziny przed walką Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO) z Mariuszem Wachem (35-5, 19 KO), Brytyjska Agencja Antydopingowa opublikowała oświadczenie, które ostatecznie oczyszcza Brytyjczyka z zarzutu stosowania dopingu, jaki krążył nad nim od kilku miesięcy. Oświadczenie jest wprawdzie bardzo ogólne i dość enigmatyczne, ale Eddie Hearn i promowany przez niego bokser mogą mieć powody do zadowolenia.

NA ŻYWO: POGROMCA ZIMNOCHA (TWARDOWSKI), OLAŚ, BOCIAŃSKI I INNI!

Pogromca Zimnocha - Krzysztof Twardowski (6-2, 4 KO), wciąż niepokonany Michał Olaś (8-0, 7 KO), wracający po dwuletniej przerwie Daniel Bociański (9-0, 2 KO), a także debiutujący na zawodowym ringu Sebastian Rembecki. To część rozpiski gali z Boxing Fight Championship 2, organizowanej przez Jerzego Galarę. BOKSER.ORG ma dla Was niespodziankę. Zapraszamy Was na relację na żywo z Nowego Sącza! Kawał dobrego boksu w krajowych wydaniu na rozgrzewkę przed jutrzejszą galą Joshua vs Ruiz II w Arabii Saudyjskiej. Zestawienie w rozwinięciu.


EUBANK JR: CHCĘ PRZEJĄĆ WAGĘ ŚREDNIĄ, CHCĘ WIELKICH NAZWISK

Chris Eubank Jr ma wielkie plany na najbliższe lata w boksie zawodowym. Brytyjczyk bierze na celownik czołówkę wagi średniej. W sobotę w Nowym Jorku Eubank stanie w szranki z Mattem Korobowem, a zwycięzca zgarnie pas WBA Interim w limicie do 160 funtów. Bokser z Wielkiej Brytanii chce znokautować swojego rywala i ruszyć w kierunku szczytu tej silnej dywizji.
CORAZ MOCNIEJSZY TIM TSZYU ZDAŁ KOLEJNY TEST, TERAZ WALKA O PAS?

Syn legendarnego Kostyi Tszyu - rywalizujący w wadze junior średniej 25-letni Australijczyk Tim Tszyu (15-0, 11 KO) - nie jest tak utalentowany jak jego ojciec, ale robi postępy z walki na walkę i apetyty rosną. Przed dzisiejszym starciem z rodakiem Jackiem Brubakerem (16-3-2, 8 KO) mówiło się, że jeżeli młody Tszyu wygra, może zaatakować pas WBO, należący od wczoraj do Patricka Teixeiry. Tim nie zawiódł i pobił Brubakera w konkretnym stylu.


DE LA HOYA OTWARTY NA WALKĘ CANELO W ARABII SAUDYJSKIEJ

Najlepiej obecnie zarabiający bokser na świecie, Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) będzie jutro oglądał w Arabii Saudyjskiej rewanż innego pięściarskiego krezusa, Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z obecnym mistrzem świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Meksykaninem Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO). Promotor Canelo, Oscar De La Hoya jest otwarty na walki Alvareza w królestwie Saudów, a w starciu Joshua vs Ruiz Jr II ma wyraźnego faworyta.