DILLIAN WHYTE OFICJALNIE OCZYSZCZONY Z DOPINGOWYCH ZARZUTÓW

Na dwadzieścia cztery godziny przed walką Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO) z Mariuszem Wachem (35-5, 19 KO), Brytyjska Agencja Antydopingowa opublikowała oświadczenie, które ostatecznie oczyszcza Brytyjczyka z zarzutu stosowania dopingu, jaki krążył nad nim od kilku miesięcy. Oświadczenie jest wprawdzie bardzo ogólne i dość enigmatyczne, ale Eddie Hearn i promowany przez niego bokser mogą mieć powody do zadowolenia.

WSZYSTKO O WALCE WHYTE vs WACH W ARABII SAUDYJSKIEJ >>>

Oto treść oświadczenia UKAD (Brytyjskiej Agencji Antydopingowej):

Brytyjska Agencja Antydopingowa i zawodowy bokser, Pan Dillian Whyte potwierdzają, że Panu Whyte'owi został w tym roku postawiony zarzut złamania przepisów antydopingowych. Zarzut ten został jednak wycofany.

Zarzut postawiono na postawie próbki pobranej 20 czerwca, która wykazała obecność dwóch metabolitów sterydów. Agencja rozpoczęła dochodzenie, Pan Whyte w pełni z nami współpracował. Zaakceptowaliśmy wyjaśnienie dostarczone przez Pana Whyte'a i wycofaliśmy zarzuty zgodnie z brytyjskim kodeksem antydopingowym.

Zazwyczaj Agencja nie publikuje żadnych publicznych oświadczeń w takich wypadkach, zgodnie z regułą poufności, która znajduje tutaj zastosowanie. Jednak z uwagi na fakt, że poufne informacje (łącznie z informacją o pierwotnym zarzucie) przedostały się niestety do sfery publicznej, Agencja podjęła wraz z Panem Whyte'em decyzję o publikacji oświadczenia, by położyć kres spekulacjom dotyczącym statusu Pana Whyte'a.

Przypomnijmy, że przed lipcowym starciem z Kolumbijczykiem Oscarem Rivasem Whyte wpadł na dopingu podczas badania UKAD. W jego organizmie wykryto dwie zabronione substancje, dopuszczono go jednak do pojedynku po przesłuchaniu przeprowadzonym przez UKAD i Brytyjską Komisję Bokserską. Jego rywala nie poinformowano natomiast przed pojedynkiem o całej sprawie. O wszystkim doniosły media, lecz stało się to po wygranej przez Whyte'a walce. Co ciekawe, druga organizacja antydopingowa, która badała w lipcu ww. zawodników - VADA - oświadczyła, że Brytyjczyk przeszedł kontrole (zarówno przed, jak i po konfrontacji z Rivasem) pomyślnie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 06-12-2019 20:07:44 
Sie smiga w konkretnej ekipie, sie ma...
 Autor komentarza: gerlach
Data: 06-12-2019 20:13:25 
UKADA, syf na poziomie ruskich cyrkow. UK to dno. TUE ma co trzeci sportowiec i oni to nazywaja sportem.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 06-12-2019 20:16:45 
A gdzie jest lepiej, tak z ciekawości?
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-12-2019 20:20:48 
Wykryto 2 niedozwolone środki, ale wycofujemy zarzuty bo Pan Eddie kazał. Po jaką cholerę go w ogóle badać skoro i tak sie wyłga funtami Edwarda?
Zapewne było tak,
UKAD:
- Mr. Whyte po badaniu wyszło że jesteś Pan na bombie, masz Pan w systemie przynajmniej dwa sterydy, co robimy?
Dilian Whyte:
- No dobra dałem się złapać, ale już więcej nie będę, obiecuję. Edek...możesz z Panami uregulować?...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 06-12-2019 20:28:06 
A ty już wiesz jak było
Prorok się znalazal
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 06-12-2019 20:29:40 
@teanshin

A nie wiesz przypadkiem jak było z Canelo, czy Ortizem? Bo jestem ciekaw...
 Autor komentarza: jurasss
Data: 06-12-2019 20:30:41 
Nie ma wyników,bez anabolików....jedziesz z tym pulpetem Mario jutro.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 06-12-2019 20:43:28 
W UKAD już dawno powinny polecieć głowy. Czy to nie oni przez ponad 2 lata mordowali się z sprawą dopingu Furych nie mając pojęcia jak to wszystko zakończyć bez kompromitacji??
I te głowy powinny polecieć nie za żadne opłacanie przez Hearna (obaj pięściarze z klanu Furych nie mieli wtedy nic z Hearnem wspólnego) a za
1. Brak konsekwencji
2. Tempo działania
3. Jak się dziś okazało brak porządku w strukturach

Niech przede wszystkim poszukają tego kreta odpowiedzialnego za to że w ogóle takie rzeczy przedostają się do opinii publicznej skoro sami twierdzą że nie powinny. Szkodzą bowiem nie tylko sobie ale i pięścirzom.

A samo oświadczenie nic nie wnosi. Cieszę się że Whyte nie ma problemów z powrotem natomiast po cholerę tyle czekać z oficjalną decyzją skoro i tak nie mieli zamiaru przedstawiać żadnych dowodów a tylko stwierdzić że się przychylają do tłumaczeń?
 Autor komentarza: Bongo
Data: 06-12-2019 21:52:05 
Kpiny z ludzi sobie jawne robią
 Autor komentarza: towlasnieja
Data: 07-12-2019 00:03:50 
To co im tyle zajęło w takim razie? xD Co za banda kretynów...
 Autor komentarza: leon84
Data: 07-12-2019 01:27:18 
@ramirez
Canelo,czy Ortiz dostali chociaż poł roku,a ten zjebany UKłAD,to Whytowi żadna kara się nie należy(wiadomo o co chodzi.Kasa misiu kasa)a taki Bacurin,czy Martin dostają po cztery lata.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 07-12-2019 05:04:57 
Co z tego jak WBC mimo oczyszczenia Whyte nie dopuści go tak szybko do walki z Wilderem bo Wilder to Amerykanin a organizacja też jest z USA. Hearn by za dużo stracił jak by zawiesili Diliana jak i Angielski boks bo co będzie jak Joshua przegra ? pozostanie mu tylko Whyte z najlepszych Brytyjczyków w teamie.
 Autor komentarza: dra
Data: 07-12-2019 09:38:43 
Moim zdaniem powinni skończyć z tym cyrkiem i pozwolić sportowcom brać co im się podoba.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.