Archiwum wiadomości z dnia: 2019-12-02

 MARIUSZ GRABOWSKI: CELEM ORGANIZACJA GALI W NIEMCZECH

- Zgłaszają się do nas zagraniczni bokserzy, a Sahan Aybay jest pierwszym, z którym podpisaliśmy zawodowy kontrakt. W 2020 rok chcielibyśmy zorganizować historyczną galę w Niemczech  mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion. Kilkukrotny medalista mistrzostw Niemiec w boksie olimpijskim, 24-letni Sahan Aybay (9-0 7 KO), na zawodowych ringach, w barwach Tymexu zadebiutuje prawdopodobnie w marcu.


CRAWFORD O SWOJEJ FRUSTRUJĄCEJ SYTUACJI W WADZE PÓŁŚREDNIEJ

Mistrz świata WBO wagi półśredniej, zawodnik związanej ze stacją ESPN grupy Top Rank Terence Crawford (35-0, 26 KO) zmierzy się 14 grudnia z Egidijusem Kawaliauskasem (21-0-1, 17 KO). Ścisła czołówka w limicie 147 funtów - na czele z mistrzem IBF i WBC Errolem Spence'em i mistrzem WBA Mannym Pacquiao - jest natomiast związana z projektem PBC, współpracującym z telewizjami Showtime i Fox. Jak radzi sobie z tym problemem Amerykanin?
TOMASZ TURKOWSKI: TERAZ ALBO NIGDY

 Nie jestem gorszy od wielu obecnych zawodowców, a szkołę bokserskiego przetrwania dostałem między innymi od Maćka Sulęckiego. To dla mnie ostatni dzwonek, aby osiągnąć to coś w pięściarstwie  mówi Tomasz Turkowski (3-0, 3 KO), który będzie walczył na gali Babilon Promotion 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim.
JOSHUA POWAŻNIE ZRANIONY NA SPARINGU PRZED DRUGĄ WALKĄ Z RUIZEM?

Jak twierdzi portal World Boxing News - ten sam, który twierdził, że Anthony Joshua (22-1, 21 KO) został znokautowany przez Joeya Dawejkę podczas sparingu przed pierwszą walką z Andym Ruizem Juniorem (33-1, 22 KO) - Brytyjczyk został poważnie zraniony podczas sparingu przed rewanżem z Meksykaninem, do którego dojdzie już w najbliższą sobotę w Arabii Saudyjskiej.


HUNTER: ANDY RUIZ JR JEST PERFEKCYJNYM ZAWODNIKIEM WAGI CIĘŻKIEJ

Znany z pracy m.in. z Andre Wardem, Amirem Khanem i Tonym Yoką (z tym pierwszym odniósł największe sukcesy) amerykański trener Virgil Hunter bardzo wysoko ceni mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Andy'ego Ruiza Juniora (33-1, 22 KO), który w najbliższą sobotę zmierzy się w wielkiej, rewanżowej walce z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) w Arabii Saudyjskiej. Według Huntera nikt nie miałby z Ruizem łatwej przeprawy.


DEONTAY WILDER: NIE OBCHODZI MNIE TO, CO ROBI MAYWEATHER

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) dosadnie skrytykował Floyda Mayweathera, który ogłosił swój przyszłoroczny powrót do boksu tuż przed walką Wilder vs Ortiz II. Zostało to odebrane jako próba zwrócenia na siebie uwagi i zazdrość wobec najmocniej obecnie promowanego amerykańskiego czempiona.