CANELO: KOWALIOW NIE UMIE PRZEGRYWAĆ

Były już mistrz wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (34-4-1, 29 KO) udzielił dość szokującej wypowiedzi po porażce z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO), który zdetronizował Rojanina 2 listopada. Na odpowiedź Canelo nie trzeba było długo czekać.

Przypomnijmy, że Kowaliow stwierdził, iż ''biorąc pod uwagę warunki, zwycięstwo nie było możliwe. Jeżeli myśleliście, że wygram, to jesteście ignorantami. Robienie wagi było męką pełną bezsennych nocy. Ale oferta walki z Canelo była atrakcyjna finansowo''...

- Kowaliow nie umie przegrywać, waga nie ma nic wspólnego z jego porażką. Każdy zawodnik musi robić wagę. Każdy z tym walczy. Wymówka Kowaliowa nie ma sensu. Ustawiona walka (takie wnioski wyciągali niektórzy po walce, a także po ww. wypowiedzi Kowaliowa - przyp.red.)? Pewne rzeczy wyciągane są z kontekstu, jeżeli ktoś uważnie śledzi boks i wyciąga wnioski, to ma prawo się wypowiadać... Wypowiedź Kowaliowa mnie nie rusza, każdy walczy dla pieniędzy - powiedział Meksykanin.

- Od piętnastego roku życia rywalizuję z najlepszymi. Kiedy na przykłąd walczyłem z Larą, miałem 23 lata, on był trzydziestolatkiem. Dlaczego nie jestem doceniany, kiedy idę dwie kategorie w górę i zdobywam pas? Media muszą uważniej śledzić boks i tłumaczyć ludziom, co jest grane, trzeba być obiektywnym - dodał Canelo, który znajduje się obecnie na szczycie większości najważniejszych list P4P (rankingów bez podziału na kategorie).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 25-11-2019 17:37:37 
Kowaliow może sobie podać ręke z Gołowkinem, on też nie umie przegrywać.
 Autor komentarza: impactor
Data: 25-11-2019 18:44:56 
Haha ale z Ciebie troll Polakos, normalnie pod każdym postem musisz coś napisać o "wygranej" Alvareza z GG. Chyba Cie to podbudowuje w jakiś sposób :D
 Autor komentarza: teanshin
Data: 25-11-2019 20:12:26 
Jak by sie Ruski nie przygotował to nie zmieni teraz faktu że został zmłócony prze Rudego. Ja stawiałem na KO nawet na najlepszym Kovalu w karierze bo Rudy po prostu jest lepszym pięściarzem w każdym aspekcie. Z kimś takim jak Rudy, kto bije dość mocno i celnie, na górę i na dół, nie boi się półdystansu, nie wygra się lewym prostym. Rusek może teraz planuje szczekać o swojej nie dyspozycji żeby wyszczekać sobie rewanż za kolejne 10 mil?
Chciałbym teraz zobaczyć Rudego z Beterbijewem, ten bije jak cruiser i nie boi się wymian, to byłoby dopiero ciekawe starcie.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 25-11-2019 21:12:31 
Śmiesznie brzmią takie słowa w ustach Alvareza.
On po wale na GGG gdzie powinien był przegrać był "obrażony" za remis bo twierdził że wygrał.

Poza tym to co pupil sędziów ciągnięty za uszy może wiedzieć na temat przyjmowania porażek z godnością.
Kowaliow 2 razy kontrowersyjnie przegrał z Wardem co praktycznie wyzerowało jego osiągnięcia które były wspaniałe.
Zrobili to perfidnie i bezczelnie raz dając wygraną pretendentowi mimo że przegrał więcej rund i leżał na deskach a za drugim razem idąc dalej i akceptując przerwanie po "combo jajecznym".

Co może na ten temat powiedzieć Alvarez któremu naciągneli remis nawet w walce z Floydem gdzie był szkolony od początku do końca jak dzieciak. Co może powiedzieć facet który będąc gorszym w ringu dostawał decyzje (2x GGG + Lara).
 Autor komentarza: bloki1984
Data: 26-11-2019 17:44:30 
Up

Porażkę z Floydem przyjął godnie. Nie było pierdolenia i głupiego tłumaczenia. A walczył w catch-weight I wyglądał jak trup na ważeniu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.