LAS VEGAS: ZWYCIĘSKI SANTA CRUZ, REMIS W WALCE FIGUEROA vs CEJA

Leo Santa Cruz (37-1-1, 20 KO) zdobył wakujący tytuł WBA wagi super piórkowej na gali Wilder vs Ortiz II w Las Vegas, pokonując jednogłośnie na punkty Miguela Floresa (24-3, 12 KO). Tym samym Meksykanin został mistrzem świata w czwartej kategorii wagowej.

''El Terremoto'' zaczął walkę spokojnie, a Flores pozostawał w nieustannym ruchu i zadawał sporo ciosów. Santa Cruz kontrolował jednak sytuację i stopniowo zdobywał przewagę, trafiając na początku przede wszystkim ciosami na dół, do których dołożył w kolejnych rundach bomby na górę z obu rąk, zwłaszcza soczyste lewy sierpowy i prawy prosty. Walka nie porwała kibiców, głównie dlatego, że była jednostronna. Flores wyglądał na zadowolonego z przetrwania w dobrym stylu i zdrowiu całego dystansu. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 115-112 i dwa razy 117-110.

W innej ważnej walce w Las Vegas mistrz świata WBA World wagi super koguciej Brandon Figueroa (20-0-1, 15 KO) zremisował z Julio Ceją (32-4-1, 28 KO), który nie osiągnął wymaganego limitu wagowego i tym samym nie mógł zdobyć tytułu - nawet gdyby wygrał. Brakowało do tego niewiele, bo po ostatnim gongu wyrównanej (Figueroa miał sporo niezłych momentów, ale zbyt często wpuszczał Ceję do półdystansu i tracił kontrolę) walki sędziowie punktowali 115-113 dla mistrza, 116-112 dla Cejy i 114-114.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.