WILDER vs ORTIZ II: OFICJALNE (I NIEOFICJALNE) ZAROBKI PIĘŚCIARZY

Za niewiele ponad trzydzieści godzin wyczekiwany rewanż Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Ile zarobią główni bohaterowie gali w Las Vegas?

Komisja Sportowa Stanu Nevada podała gaże mistrza świata federacji WBC wagi ciężkiej oraz pretendenta do tego tytułu. Są to jednak oficjalne wypłaty, które nie zawsze, a już na pewno nie w tym wypadku, mają pokrycie z rzeczywistością.

Gdy panowie spotkali się po raz pierwszy dwadzieścia miesięcy temu, "Brązowy Bombardier" dostał 2,1 miliona dolarów, a "King Kong" 500 tysięcy dolarów. Tym razem walka zostanie pokazana w systemie PPV, więc i pięściarze dostaną znacznie więcej.

Według oficjalnych informacji Ortiz 1,5 miliona dolarów. Wilder dwukrotnie więcej - 3 miliony dolarów. Wiadomo jednak, że te liczby znacznie wzrosną. Kubańczyk siedem miesięcy temu odrzucił ofertę konkurencji na blisko 7 milionów za starcie z Joshuą, więc teraz "w nagrodę" za lojalność dostanie nieznacznie ponad 7 milionów dolarów. Stawka Wildera będzie zależała od sprzedaży PPV, ale na pewno będzie to kwota ośmiocyfrowa. Poniżej prezentujemy Wam zarobki innych pięściarzy boksujących jutrzejszej nocy w MGM Grand w Las Vegas.

Leo Santa Cruz (36-1-1, 10 KO) vs Miguel Flores (24-2, 12 KO) - o pas WBA kategorii super piórkowej
Santa Cruz 750 tysięcy dolarów - Flores 100 tysięcy dolarów

Brandon Figueroa (20-0, 15 KO) vs Julio Ceja (32-4, 28 KO) - o pas WBA kategorii super koguciej
Figueroa 200 tysięcy dolarów - Ceja 50 tysięcy dolarów

Luis Nery (30-0, 24 KO) vs Emmanuel Rodriguez (19-1, 12 KO) - waga kogucia
Nery 300 tysięcy dolarów - Rodriguez 75 tysięcy dolarów

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.