REYNOSO O SŁOWACH KOWALIOWA: PRÓBA UMNIEJSZENIA CANELO

Redakcja, boxingscene

2019-11-20

Siergiej Kowaliow (34-4-1, 29 KO) po przegranej z Canelo Alvarezem (53-1-2, 36 KO) udzielił kilku kontrowersyjnych wypowiedzi. Rosjanin dał do zrozumienia, że od początku zdawał sobie sprawę, że będzie miał za mało czasu, by wypracować formę pozwalającą pokonać Meksykanina, a jego główną motywacją przed tą potyczką były pieniądze. Teraz na ten temat wypowiedział się Eddy Reynoso, trener Canelo.

- Przede wszystkim chcę wyjaśnić, jako trener i menadżer Saula, że nikogo nie odwadniamy, nie kupujemy walk ani przeciwników. Zawsze dostosowywaliśmy się do warunków przeciwników, nawet z Floydem zaakceptowaliśmy umowną wagę 152 funty - mówił trener.

- Wygląda na to, że ludzie chcą zdyskredytować naszego wojownika, zminimalizować, umniejszyć jego osiągnięcia. Jako prawdziwi fani i Meksykanie powinniśmy być dumni, że w tej chwili najlepszym bokserem na świecie jest Meksykanin - dodał Reynoso.

- Biorąc pod uwagę warunki, zwycięstwo nie było możliwe. Jeżeli myśleliście, że wygram, to jesteście ignorantami. Robienie wagi było męką pełną bezsennych nocy. Ale oferta walki z Canelo była atrakcyjna finansowo - powiedział kilka dni temu "Krusher".