PLAN KOROBOWA: NAJPIERW EUBANK, NASTĘPNIE REWANŻ Z CHARLO

Redakcja, boxingscene

2019-11-20

7 grudnia w Nowym Jorku na gali Jermall Charlo vs Dennis Hogan rękawice skrzyżują ze sobą w ciekawym pojedynku Chris Eubank Jr (28-2, 21 KO) i dwukrotny mistrz świata wśród amatorów Matt Korobow (28-2-1, 14 KO). Rosjanin zamierza pokonać Brytyjczyka, a potem zmierzyć się w rewanżu z Jermallem Charlo (29-0, 21 KO).

Korobow walczył z Amerykaninem blisko rok temu, kiedy to miał mało czasu na przygotowania, ale postawił faworytowi trudne warunki. Ostatecznie 36-latek przegrał na punkty, ale punktacje sędziów nie oddały dobrze bardzo zaciętego przebiegu walki. Stawką walki Eubank Jr vs Korobow jest tymczasowy pas WBA wagi średniej.

- Powrót do Barclays Center jest ekscytujący, tym razem opuszczę to miejsce z pasem. Myślę, że zasłużyłem na natychmiastowy rewanż z Charlo. Wielu ludzi uważa, że byłem od niego lepszy. Myślę, że kiedy pokonam Eubanka i zdobędę ten pas, to zmusi to Charlo do dania mi rewanżu. Zobaczymy, skupiam się póki co na Eubanku. Wierzę, że jestem bardziej zdyscyplinowanym wojownikiem od niego. Myślę, że moja technika jest lepsza, ale on robi kilka rzeczy bardzo dobrze. Zobaczmy 7 grudnia - mówił Korobow.