MOŻLIWA WALKA CALLUMA SMITHA Z SIERGIEJEM KOWALIOWEM?

Redakcja, Boxing Social

2019-11-16

Trener mistrza świata WBA wagi super średniej Calluma Smitha (26-0, 19 KO), Joe Gallagher jest otwarty na walkę swojego podopiecznego z byłym mistrzem WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-4-1, 29 KO), który zamierza kontynuować karierę po niedawnej porażce z Canelo Alvarezem. Na razie Smitha czeka walka z Johnem Ryderem (28-4, 16 KO), do której dojdzie 23 listopada w Liverpoolu.

CALLUM SMITH O WALKACH Z SAUNDERSEM I BENAVIDEZEM >>>

- Jeżeli grupa Matchroom, telewizja Sky i platforma DAZN będą w stanie wyłożyć pieniądze na przyjazd Canelo lub Gołowkina na Wyspy, to chcemy takich walk dla Calluma na stadionie Anfield w Liverpoolu. Dobrym rywalem na stadionową walkę byłby również Kowaliow. Ludzie kojarzą go z walk z Brytyjczykami. Właśnie walczył z Canelo, to była równa walka, ale został znokautowany. Jeżeli pokonamy go szybciej niż Ward i Canelo, wywrzemy na Meksykaninie presję - powiedział Gallagher.

- Na razie jednak koncentrujemy się na walce z Ryderem. Nie możemy go lekceważyć (...) Nie możemy walczyć z Calebem Plantem i Davidem Benavidezem (mistrzami IBF i WBC wagi super średniej - przyp.red.), bo są związani z konkurencyjnym projektem Ala Haymona, który współpracuje z telewizją Fox. Oni nie będą pracować z Matchroom i z DAZN. Możemy więc ruszyć do wagi półciężkiej w poszukiwaniu dużych walk, choć w tej chwili Callum nie ma problemu z uzyskaniem limitu wagowego kategorii super średniej - dodał trener Smitha.