MOŻLIWA WALKA CALLUMA SMITHA Z SIERGIEJEM KOWALIOWEM?

Trener mistrza świata WBA wagi super średniej Calluma Smitha (26-0, 19 KO), Joe Gallagher jest otwarty na walkę swojego podopiecznego z byłym mistrzem WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-4-1, 29 KO), który zamierza kontynuować karierę po niedawnej porażce z Canelo Alvarezem. Na razie Smitha czeka walka z Johnem Ryderem (28-4, 16 KO), do której dojdzie 23 listopada w Liverpoolu.

CALLUM SMITH O WALKACH Z SAUNDERSEM I BENAVIDEZEM >>>

- Jeżeli grupa Matchroom, telewizja Sky i platforma DAZN będą w stanie wyłożyć pieniądze na przyjazd Canelo lub Gołowkina na Wyspy, to chcemy takich walk dla Calluma na stadionie Anfield w Liverpoolu. Dobrym rywalem na stadionową walkę byłby również Kowaliow. Ludzie kojarzą go z walk z Brytyjczykami. Właśnie walczył z Canelo, to była równa walka, ale został znokautowany. Jeżeli pokonamy go szybciej niż Ward i Canelo, wywrzemy na Meksykaninie presję - powiedział Gallagher.

- Na razie jednak koncentrujemy się na walce z Ryderem. Nie możemy go lekceważyć (...) Nie możemy walczyć z Calebem Plantem i Davidem Benavidezem (mistrzami IBF i WBC wagi super średniej - przyp.red.), bo są związani z konkurencyjnym projektem Ala Haymona, który współpracuje z telewizją Fox. Oni nie będą pracować z Matchroom i z DAZN. Możemy więc ruszyć do wagi półciężkiej w poszukiwaniu dużych walk, choć w tej chwili Callum nie ma problemu z uzyskaniem limitu wagowego kategorii super średniej - dodał trener Smitha.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 16-11-2019 14:33:54 
Widać, że Smith nawet nie udaje że szuka tytułów w kolejnej kategorii, tylko chodzi wyłącznie o dużą walkę z dobrą wypłatą.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 16-11-2019 14:43:36 
Kowaliow po laniu z rąk Alvareza będzie dużo łatwiejszym rywalem dla tych, którzy się zmierzą z Rosjaninem, więc pewnie Smith byłby faworytem takiego starcia. Natomiast walkę Smith - Canelo na Anfield chętnie bym obejrzał.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 16-11-2019 15:29:21 
Czemu nie wyjdzie do kogoś kto ma pas. Chyba lekko obsrany jest przed takim Beterbijewem czy Bivolem
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 16-11-2019 15:35:18 
Smith to nie jest przeciwnik dla Canelo, no chyba, że w umownym limicie pomiędzy super średnią a średnią. 20 cm różnicy wzrostu to jedno a drugi problem jest taki, że on i Canelo są w tym samym wieku, czyli Smith nigdy nie będzie do tej walki "gotowy". Froch się zgłaszał, on by się nadawał, tylko termin walki warto przeciągnąć, żeby to było za jakieś 2 lata, wtedy już samo zrobienie 74 kg będzie dla Frocha wyzwaniem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.