GOULAMIRIAN ZŁAMAŁ HAKIEM NA KORPUS WATTSA I OBRONIŁ PAS WBA

Arsen Goulamirian (25-0, 17 KO) został przemianowany na pełnoprawnego mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBA i po raz pierwszy obronił ten tytuł. Wcześniej miał pas w wersji tymczasowej.

Naprzeciw mocno bijącego Francuza z ormiańskimi korzeniami stanął co najwyżej solidny Kane Watts (21-4, 13 KO). I od początku został zepchnięty do odwrotu. Tak naprawdę już w połowie pierwszej rundy sędzia powinien liczyć pretendenta po krótkim prawym sierpowym w okolice ucha. Zabrał mistrzowi nokdaun, jednak nic to nie zmieniło w tej potyczce. Mijały minuty, a ruch był jednostronny. W trzecim starciu Goulamirian podkręcił jeszcze bardziej tempo, bił konsekwentnie kombinacją lewy podbródkowy-prawy sierp. Australijczyk ratował się klinczami, lecz nokaut wydawał się tylko kwestią czasu...

- Dobra, kończ to - powiedział w przerwie w narożniku znany trener Abel Sanchez. A jego podopieczny świetnie wcielił te wskazówki w życie. Goulamirian wyszedł do czwartej rundy, kilka razy uderzył na górę, by nagle po zwodzie strzelić lewym hakiem pod prawy łokieć w okolice wątroby. Nokaut!

Podczas tej samej gali Michel Soro (35-2-1, 24 KO) obijał przez cztery rundy Cedrica Vitu (47-4, 19 KO), zmuszając w piątej Leszka Jankowiaka do zastopowania pojedynku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-11-2019 08:53:05 
W innej walce Louis Toutin już w 1 rundzie znokautował Bruno Sandovala. Francja doczekała całej grupy wartościowych bokserów. W tej chwili francuski boks zawodowy jest zdecydowanie przed polskim.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 16-11-2019 11:49:58 
Mysle ze nie jest przed polskim ale bedzie. Nie, nie bedzie swiatowa czolowka alevw Polsce nie ma swiatowej klasy zawodnikow, bardzo lubie Kownackiego alevzbyt duzo zbiera na glowe, Glowacki, jedyny swiatowej klasy piesciarz w jednej ze slabszych wag bo Wlodarczyka do czolowki nie zaliczam, Parzecki nikogo nie pokonal zas Striczu i Szeremeta to dobrzy bokserzy ale bez blysku, nie na mistrza. Zostal Cieslak ale na co go naprawde stac pokarza walki z topowymi zawodnikami chcacymi vos osiagnac a nie zarobic tylko ze mysle iz Cieslak przegral by na punkty z Masterem a ten choc bardzo dobry to zawsze ktos jest lepszy.
 Autor komentarza: leon84
Data: 16-11-2019 11:50:16 
@hugo
Wielka mi rzecz.Tam gale odbywają się co tydzień,a nie jak u Nas raz na miesiąc.Duża więcej zawodnikow uprawia tam ten sport i jest bardziej popularny,wiec mają z czego wybierać.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-11-2019 13:37:44 
2-3 lata temu Polska była na pewno przed Francją, a dzisiaj jest na pewno za nią. Francuzi mają dwóch pełnoprawnych mistrzów świata (Oubaali i Goulamirian) i 4-5 zawodników z mistrzowskimi perspektywami. Myślę, że w ostatnich latach wyprzedziły Polskę także Kazachstan (był tylko Gołowkin i oszust Szumenow, a dzisiaj jest cała ława fantastycznych młodych bokserów) oraz Uzbekistan (jeszcze nie mają mistrza, ale Achmadalijew i Madrimow to kandydaci nawet na czołówkę P4P, a jest jeszcze mnóstwo innych).
 Autor komentarza: leon84
Data: 16-11-2019 23:07:17 
Francuzi akurat mają sporo ciekawych zawodnikow.Oprocz tych co wymieniłeś to Le Sadjo,Mbili,Zoro,Tronche.Poza tym,jak dla mnie to porywnywanie państw,kto jest przed kim nie konczy się na tym,czy ktoś ma jednego więcej,czy mniej zawodnikow w czołowce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.