Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-13

 


ROCZNICA WIELKIEJ WOJNY - 27 LAT PO WALCE HOLYFIELD vs BOWE!

Dziś mija dwudziesta siódma rocznica pamiętnej, wręcz legendarnej wojny na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy bezdyskusyjnym mistrzem świata - Evanderem Holyfieldem (28-0, 22 KO), a będącym w szczycie formy Riddickiem Bowe'em (31-0, 27 KO). To jedna z lepszych walk w historii wagi ciężkiej, a dziesiąta runda to po prostu klasyka. Przypominamy więc całą otoczkę wokół ich spotkania.ISMAEL SALAS ZACZYNA WSPÓŁPRACĘ Z FELIXEM VERDEJO

Rywalizujący w wadze lekkiej Felix Verdejo (25-1, 16 KO) był na początku zeszłego roku uważany z jednego z najciekawszych prospektów, ale porażka przed czasem z Antonio Lozadą Torresem (marzec 2018) i kolejne mało przekonujące występy sprawiły, że akcje Portorykańczyka mocno spadły. Pozycję 26-latka ma teraz odbudować doświadczony kubański trener Ismael Salas, który zaczyna współpracę z ćwierćfinalistą igrzysk w Londynie.


TYSON FURY: KIEDY SPRZĄTNĘ WILDERA, ZMIERZĘ SIĘ Z MIOCICIEM

Charyzmatyczny i nieprzewidywalny Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) świętuje premierę swojej autobiografii (trafi ona do brytyjskich księgarń jutro), a przy okazji udziela wielu wywiadów. W jednym z nich odpowiedział na niedawne słowa mistrza UFC wagi ciężkiej Stipe Miocicia (MMA 19-3), który zareagował na publikowane w internecie, podsycane różnymi wypowiedziami filmy z treningów Fury'ego z Darrenem Tillem, angielskim zawodnikiem UFC.

BILLY JOE SAUNDERS NIE USTAJE W POŚCIGU ZA CANELO

Mistrz świata WBO wagi super średniej, Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO) tuż po sobotnim zwycięstwie przed czasem nad Marcelo Estebanem Coceresem po niespodziewanie trudnej walce, ponownie rzucił wyzwanie Saulowi Alvarezowi (53-1-2, 36 KO), którego określa się często mianem mistrza świata czterech kategorii wagowych.