JAMEL HERRING OBRONIŁ TYTUŁ MISTRZA ŚWIATA WBO

Mistrz świata WBO wagi super piórkowej, Jamel Herring (21-2, 10 KO) obronił wczoraj pas na gali w kalifornijskim Fresno, pokonując Lamonta Roacha Juniora (19-1-1, 7 KO) jednogłośną decyzją sędziów. Weteran wojny w Iraku, który budzi wielki szacunek kibiców, musiał się jednak w ringu sporo napracować.

Była to techniczna i taktyczna batalia między wysokim bokserem (Herring) i mniejszym kontrbokserem (Roach). Czempion od początku starał się wywierać kontrolowany pressing, z którym Roach nie mógł sobie przez dłuższy czas poradzić. Ale w końcu złapał swój timing i pojedynek nabrał emocji.

Ciosy sierpowe Roacha zaczęły w drugiej połowie walki coraz częściej dochodzić celu, a w jedenastej rundzie Herring był zraniony po czystym uderzeniu, lecz gong uratował go przed poważniejszymi kłopotami. W ostatniej odsłonie Roach ponownie był lepszy, ale w ostatecznym rozrachunku zrobił za mało, by móc myśleć o zwycięstwie. Sędziowie punktowali 115-113 i dwukrotnie 117-111 - wszyscy dla Herringa, który chce teraz walki z mistrzem WBC Miguelem Bercheltem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.