KSI vs LOGAN PAUL - AMBITNA BITKA BEZ WIĘKSZEJ JAKOŚCI

Redakcja, Informacja własna

2019-11-10

W starciu youtuberów niejaki KSI (1-0) - tak naprawdę Olajide William Olatunji, pokonał Logana Paula (0-1).

Obaj panowie dostali za ten zawodowy debiut po 900 tysięcy dolarów. Byli więc zwycięzcami już przed walką. Ale między linami mieli sobie udowodnić, który z nich ma większe pojęcie o boksie. Efekt uboczny XXI wieku w profesjonalnym sporcie...

Chłopcy o boksie nie mają jeszcze dużego pojęcia, ale nie można było im odmówić ambicji i chęci. KSI polował obszernymi sierpami z obu rąk. Nawet dynamicznymi. Więcej spokoju zachowywał Paul, boksując lewym prostym i przepuszczając bomby rywala. Taki sam scenariusz miała druga runda. W końcówce trzeciej Anglik (KSI) trafił lewym i prawym sierpem, lecz bez większych konsekwencji.

W czwartym starciu Amerykanin trafił prawym podbródkowym i posłał rywala na deski. Ale wtedy "dobił go", gdy ten już klęczał, za co został ukarany odjęciem dwóch punktów. Nokdaun zaliczony, runda wygrana, ale dwa odjęte punkty dały remis w sumie remis. Wygrał za to spokojnie piątą odsłonę, punktując zmęczonego oponenta lewym prostym. Ostatnie trzy minuty to wielki chaos i zadziwiająca ekscytacja na trybunach.

Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 56:55 Paul, 57:54 KSI i 56:55 KSI.