Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-09

 


PBC: PIĘĆ NAJWIĘKSZYCH BOMB DEONTAYA WILDERA (WIDEO)

Już za dwa tygodnie, 23 listopada w Las Vegas zobaczymy rewanżowe starcie mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Z tej okazji PBC przypomina pięć największych bomb w dorobku Amerykanina, czyli pięć szczególnie potężnych uderzeń chyba najmocniej bijącego obecnie prawą ręką boksera na świecie.


KRZYSZTOF ZIMNOCH WRACA 23 LISTOPADA NA GALI W RADOMIU

Jak poinformował Mateusz Borek, na gali MB Boxing Night 6, która czeka nas 23 listopada w Radomiu, powróci do ringu Krzysztof Zimnoch (22-2-1, 15 KO), którego nie widzieliśmy w akcji od czasu porażki przez nokaut z Joeyem Abellem we wrześniu 2017 roku. Za dwa tygodnie Zimnoch zadebiutuje w wadze cruiser, a jego rywalem będzie Krzysztof Twardowski (5-2, 3 KO).


BITWA TALENTÓW

Duch znakomitego pięściarza Leszka Błazyńskiego - jako patron - dobrze sprawuje pieczę nad kolejną edycją, bo naprawdę garną się zawodnicy, aby stanąć na ringu w Bytomiu podczas dwudniowego memoriału. Zobaczymy topowe składy z Austrii, Czech, Niemiec, Norwegii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii - dlatego nasi zawodnicy będą mieli doskonały czas na weryfikację w najlepszej obsadzie.TRAGEDIA W AUSTRALII: DWIGHT RITCHIE ZGINĄŁ PODCZAS SPARINGU

Tragiczne wieści dobiegły dziś rano polskiego czasu z Australii. Podczas sobotniego sparingu z przygotowującym się do grudniowego rewanżu z Jeffem Hornem Michaelem Zerafą, 27-letni australijski bokser Dwight Ritchie (19-2, 2 KO) otrzymał cios na korpus, po którym zatoczył się do narożnika i stracił przytomność. Niedługo potem zmarł, nie znamy jeszcze dokładnych przyczyn jego śmierci.


ANDRE WARD: NIE WRÓCĘ Z EMERYTURY NA WALKĘ Z CANELO

Jeden z najlepszych pięściarzy ostatniej dekady, Andre Ward od kilku miesięcy jest mocno namawiany na walkę z obecnym numerem jeden światowego boksu, czyli Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO). Amerykanin twierdzi jednak, że nie ma zamiaru wracać do do ringu, by stoczyć pojedynek z Canelo, choć byłby on z pewnością gwarancją ogromnych pieniędzy.


OSTRA WYMIANA ZDAŃ MIĘDZY TIMEM BRADLEYEM I GERVONTĄ DAVISEM

Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych czempionów niższych kategorii wagowych, 25-letni Gervonta Davis (22-0, 21 KO) zadebiutuje w wadze lekkiej 28 grudnia na gali w Atlancie, gdzie zmierzy się z Yuriorkisem Gamboą (30-2, 18 KO). Tymczasem amerykańscy kibice żyją konfliktem Davisa z byłym mistrzem świata - obecnie m.in. ekspertem telewizyjnym - Timem Bradleyem.