OSTRA WYMIANA ZDAŃ MIĘDZY TIMEM BRADLEYEM I GERVONTĄ DAVISEM

Redakcja, ESPN + Twitter

2019-11-09

Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych czempionów niższych kategorii wagowych, 25-letni Gervonta Davis (22-0, 21 KO) zadebiutuje w wadze lekkiej 28 grudnia na gali w Atlancie, gdzie zmierzy się z Yuriorkisem Gamboą (30-2, 18 KO). Tymczasem amerykańscy kibice żyją konfliktem Davisa z byłym mistrzem świata - obecnie m.in. ekspertem telewizyjnym - Timem Bradleyem.

GERVONTA DAVIS: ŁOMACZENKO ZA DUŻO PRZYJMUJE W WADZE LEKKIEJ >>>

- Nawet nie mówmy o Davisie. Gervonta Davis walczy z kierowcami Ubera, taksówkarzami, nie walczy tak naprawdę z nikim poważnym. Gervonta, masz wiele talentu, ale nie walczysz z nikim. Po prostu z nikim - powiedział 36-letni Bradley podczas dyskusji ekspertów ESPN. Na odpowiedź związanego z projektem PBC Davisa nie musieliśmy długo czekać.

- Tim Bradley może mi obciągnąć. Starzy są zawsze tymi, którzy hejtują. On nie walczył z nikim poważnym do momentu, w którym miał na koncie 26 walk. Mały frajer z watą w rękawicach. Moja córka uderza mocniej niż on - odpowiedział ''Czołg'', który w tym roku walczył na razie dwukrotnie, nokautując Hugo Ruiza i Ricardo Nuneza. Jakość rywali Davisa faktycznie nie powala, natomiast lubi on w mediach społecznościowych wyzywać na pojedynek przeróżnych zawodników, od Wasyla Łomaczenki do Josha Taylora. ''Czołg'' obiecuje, że walka z Łomaczenką dojdzie do skutku, pytanie tylko, kiedy rozpoczną się konkretne rozmowy biznesowe na temat tego pojedynku.