BITWA TALENTÓW

2019-11-09, Redakcja, Informacja własna

Duch znakomitego pięściarza Leszka Błazyńskiego - jako patron - dobrze sprawuje pieczę nad kolejną edycją, bo naprawdę garną się zawodnicy, aby stanąć na ringu w Bytomiu podczas dwudniowego memoriału.  Zobaczymy topowe składy z Austrii, Czech, Niemiec, Norwegii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii - dlatego nasi zawodnicy będą mieli doskonały czas na weryfikację w najlepszej obsadzie.

- W tym roku memoriał mojego ojca jest organizowany pod hasłem „Bitwa Talentów”. Do Bytomia przyjadą zdolni pięściarze z Europy, którzy rywalizować będą z najlepszymi polskimi kadetami i juniorami. Przygotowaliśmy również niespodziankę historyczną, bo w 2019 roku obchodzimy na Górnym Śląsku 100-lecie pierwszego Powstania Śląskiego i nie będzie to nudna prelekcja. Po raz kolejny turniej odbędzie się w malowniczym Teatrze Rozbark, w miejscu, w którym w przeszłości bokserzy walczyli w cechowni byłej kopalni. Zapraszam serdecznie na Memoriał, wstęp na turniej jest darmowy – mówi Leszek Błażyński Jr., który co roku pomaga w organizacji turnieju. - Przy okazji chcę podziękować Damianowi Jonakowi i prezydentowi Bytomia Mariuszowi Wołoszowi. To pasjonaci boksu, Damiana wszyscy kibice znają, a prezydent miasta to były pięściarz, który trenował i walczył w barwach Szombierek Bytom razem z Jonakiem a w Jastrzębiu w jednej drużynie z Tomaszem Adamkiem. Bez ich wsparcia organizacja memoriału nie byłaby możliwa. – dodaje Błażyński junior, który jest dziennikarzem oraz autorem kilku książek sportowych. 

Leszek Błażyński największe sukcesy odnosił w latach siedemdziesiątych, zdobył wtedy dwa brązowe medale olimpijskie (1972 i 1976), mistrzostwo (1977) i wicemistrzostwo Europy (1971). Dwukrotnie był najlepszym pięściarzem w Polsce (1971 i 1973). W swojej karierze reprezentował kluby: Mazur Ełk, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała oraz Szombierki Bytom.

Już 23 listopada zobaczymy pierwsze walki w teatrze Rozbark pod hasłem "Bitwie Talentów". O godzinie 13:00 wejdą na ring topowi kadeci i juniorzy. Seria wieczorna zaplanowana jest na 17:00,kiedy to podczas uroczystego otwarcia planowane sa niespodzianki zwiazane ze 100-leciem Powstań Śląskich. Finały rozpoczną się o godzinie 11:00 w niedzielę 24 listopada. Zapraszamy do tej klimatycznej sali przy ulicy Wojciecha Kilara 29 w Bytomiu - DOJAZD >>>

XIV Memoriał Leszka Błażyńskiego - teatr Rozbark, Wojciecha Kilara 29 Bytom

<< Powrót na stronę główną <<