WILDER: ORTIZ JEST TRUDNIEJSZYM RYWALEM NIŻ FURY

2019-11-08, Redakcja, Fighthype

Już za dwa tygodnie, 23 listopada w Las Vegas czeka nas rewanż mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Amerykanin ceni boks Kubańczyka i porównuje go ze stylem Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO), z którym również krzyżował rękawice.

DEONTAY WILDER: NIE CHCĘ PASA FRANCHISE, SŁUCHAM SWOJEGO SERCA >>>

- Ortiz jest trudniejszym rywalem niż Fury. To mądry zawodnik. Porusza się w ringu strategicznie, nie bezcelowo. Wspaniale przy tym kontruje. Lubię jego styl. Nikt z czołowej dziesiątki nie chciał walczyć z Ortizem. I nadal nikt tego nie chce. Ale ja daję mu szansę, zrobimy to ponownie - powiedział Wilder.

- Tak jak mówiłem, najgroźniejszym elementem stylu Ortiza są kontry. Trzeba z wyprzedzeniem planować swoje ruchy, by z nim rywalizować. Kiedy uderzasz, on wraca ze swoją akcją. Trzeba więc posiadać odpowiednią koordynację, timing i szybkość. To będzie niesamowita walka, weźcie ze sobą popcorn - dodał ''Bronze Bomber''.

Przypomnijmy, że pierwsze starcie Ortiza z Wilderem w marcu zeszłego roku zakończyło się wygraną Amerykanina przed czasem po dramatycznej walce. Jeżeli Wilder wygra rewanż, w lutym ma się zmierzyć w kolejnym wielkim rewanżu z Furym, z którym zremisował w grudniu.

<< Powrót na stronę główną <<