ROACH: CHAVEZ JR SAM WIE, ŻE NIE MA JUŻ CZASU NA ZABAWĘ

2019-11-08, Redakcja, boxingscene

Freddie Roach i Julio Cesar Chavez Jr (51-3-1, 33 KO) po kilku latach wracają do siebie i znów będą współpracować. Meksykanin ma przed sobą walkę z Danielem Jacobsem (35-3, 29 KO), do której przygotuje go właśnie legendarny szkoleniowiec.

Roach i Chavez Jr rozstali się w 2012 roku, kiedy po walce z Sergio Martinezem Meksykanin zanotował spadki zaangażowania i poświęcenia treningom. Roach wyznał, że Julio chciał zachęcić go do ponownej współpracy pieniędzmi, ale sławny trener widział to inaczej.

- Przyszedł na salę i ćwiczył trzy dni, a ja go obserwowałem. Ignorowałem go, niczego nie mówiłem. Po prostu dałem mu trenować. Potem przyszedł i wręczył mi dużą torbę pełną pieniędzy. Nie liczyłem, ale było tego dużo. Oddałem mu je. Nie wiem, dlaczego ludzie myślą, że wszystko obraca się wokół pieniędzy. Powiedziałem mu, że nie tego chcę. Chcę wygrywać i kształtować ludzi. On nie jest tak trudny we współpracy jak kiedyś. Jego etyka pracy jest naprawdę dobra. On sam przyznaje, że wie, że nie ma już czasu na zabawę - mówił Roach.

Pojedynek Chaveza Jr z Jacobsem odbędzie się 20 grudnia w limicie kategorii super średniej.

<< Powrót na stronę główną <<