PLAN HAYE'A: CHISORA Z USYKIEM O WAKUJĄCY PAS WBO WAGI CIĘŻKIEJ

Redakcja, boxingscene

2019-11-07

David Haye, menadżer Derecka Chisory (32-9, 23 KO), oznajmił, że Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) jest zainteresowany walką z jego podopiecznym. Istnieje możliwość, że Usyk i Chisora mogliby zmierzyć się ze sobą w 2020 roku, a w stawce walki mógłby się wtedy znaleźć wakujący pas WBO wagi ciężkiej.

Wszystko rozstrzygnie się po 7 grudnia. Usyk to obowiązkowy pretendent z ramienia WBO dla zwycięzcy walki Andy Ruiz Jr vs Anthony Joshua. Lepszy z tej pary będzie jednak musiał wtedy dokonać wyboru - walczyć z obowiązkowym rywalem WBO, czy też przystąpić do obowiązkowej obrony trofeum IBF, gdzie na swoją szansę czeka Kubrat Pulew. Jeżeli zwycięzca walki odmówi starcia z Usykiem, wtedy pas WBO stanie się wakujący.

Haye zamierza naciskać na WBO, by w przypadku zwolnienia się pasa to właśnie Dereck Chisora dostał szansę walki z Ukraińcem o światowy tytuł.

- Ludzie Usyka byli w kontakcie z Eddiem Hearnem i zapewniali, że są zainteresowani walką z Dereckiem. WBO ma zjazd w Tokio i będę wówczas lobbował w tej sprawie. WBO stawia na ekscytujących pięściarzy, walka Usyka z Chisorą naprawdę ma sens. Czuję, że pas WBO zostanie zwakowany, Joshua pójdzie drogą IBF, zmierzy się z Pulewem. Ja i Evander Holyfield jesteśmy jedynymi pięściarzami, którzy przeszli z wagi cruiser do ciężkiej i zostali mistrzami w obu dywizjach. Usyk może być trzeci, chcę go więc powstrzymać. Niezależnie od tego, czy będzie to już następna walka Chisory, czy może odbędzie się później, ale będzie walką o pas. Wyobraźcie sobie, że Chisora zdobywa tytuł mistrza świata - mówił Haye.