Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-05

 


JAN LODZIK ZADEBIUTUJE W BOKSIE NA GALI W RASZYNIE

Zwycięzca 3 turniejów o Puchar Świata oraz medalista Mistrzostw Świata i Europy w kickboxingu Jan Iron Lodzik rozpoczyna zawodową karierę bokserską. - Jestem gotowy walczyć w każdej formule - deklaruje znakomity kickbokser przed swoim pięściarskim debiutem. 30 listopada na gali Babilon Promotion w Raszynie spotka się z Kristianem Nguyenem.


ABEL SANCHEZ: CANELO JEST NUMEREM JEDEN RANKINGU P4P

Po sobotnim zwycięstwie nad Siergiejem Kowaliowem i zdobyciu tytułu mistrza świata wagi półciężkiej, Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) staje się numerem jeden bez podziału na kategorie w oczach coraz większej liczby kibiców, dziennikarzy i ludzi ze środowiska. Do grona zwolenników Canelo dołączył m.in. Abel Sanchez, trener wielu czempionów, w tym były opiekun wielkiego rywala Alvareza, Giennadija Gołowkina.

DONAIRE Z INOUE JAK DOUGLAS Z TYSONEM? FINAŁ WBSS JUŻ W CZWARTEK

Już w czwartek, 7 listopada w Saitamie legendarny Nonito Donaire (40-5, 26 KO), mistrz świata WBA w wadze koguciej zmierzy się w finale turnieju WBSS z 26-letnim mistrzem IBF, jednym z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie - Naoyą Inoue (18-0, 16 KO). Na Filipińczyka nie stawia przed walką z Japończykiem chyba nikt, ale Donaire może iść śladem innej wielkiej walki w Japonii - zwycięstwa Jamesa Douglasa nad Mike'em Tysonem w 1990 roku.ELEIDER ALVAREZ vs MICHAEL SEALS 18 STYCZNIA W VERONIE

Były mistrz świata wagi półciężkiej - Eleider Alvarez (24-1, 12 KO) - wróci na ring 18 stycznia 2020 roku na gali w amerykańskiej Veronie. Przeciwnikiem Alvareza będzie Michael Seals (24-2, 18 KO). Powrót Kolumbijczyka był pierwotnie planowany na jesień 2019 roku, ale doznał on kontuzji stopy. Jeżeli Alvarez pokona w styczniu Sealsa, może w kolejnym pojedynku skrzyżować rękawice z mistrzem IBF i WBC, Arturem Beterbijewem (16-0, 16 KO).RYAN GARCIA: NAJPIERW LINARES I CAMPBELL, A POTEM HANEY

Ryan Garcia (19-0, 16 KO) na gali Canelo vs Kowaliow w Las Vegas błyskawicznie znokautował Romero Duno i od razu pojawiły się pytania o walkę 21-letniego prospekta wagi lekkiej z innym młodzieńcem, 20-letnim Devinem Haneyem (23-0, 15 KO), który niedługo po wrześniowym zwycięstwie nad Zaurem Abdullajewem został przemianowany z mistrza w wersji tymczasowej na pełnoprawnego czempiona WBC (Wasyl Łomaczenko otrzymał dziwaczny tytuł Franchise).
CASTANO: JESTEM GOTÓW ZOSTAĆ MISTRZEM

Brian Carlos Castano (16-0-1, 12 KO) pokonał w sobotę Wale Omotoso (28-5, 22 KO) i potwierdził swoją przynależność do czołówki wagi junior średniej. Argentyńczyk to były mistrz WBA w limicie do 154 funtów, który chce czym prędzej zdobyć ponownie jakieś cenne trofeum.