TRENER CANELO: TUŻ PO WALCE BYLIŚMY ZDENERWOWANI

Redakcja, ESPN Deportes

2019-11-04

Trener świeżo upieczonego mistrza świata WBO wagi półciężkiej Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO), Eddy Reynoso ujawnił, że domagał się od swojego zawodnnika nieco większej aktywności podczas sobotniej walki z Siergiejem Kowaliowem (34-4-1, 29 KO), ale Canelo wybrał bardziej ostrożny boks.

SMITH CHĘTNIE SPRAWDZI CANELO W SUPER ŚREDNIEJ >>>

- To była trudna walka, Kowaliow ważył trochę więcej niż Saul, on jest przyzwyczajony do wagi półciężkiej, a my nie. Canelo walczył bardzo ostrożnie, chciałem, żeby zadawał nieco więcej ciosów, ale w końcu znaleźliśmy plan, żeby złamać ''Krushera'' krok po kroku - powiedział Reynoso.

- Myślę, że Saul dominował, narzucał swój styl, nie robił nic ponad to, co było potrzebne, by lokować ciosy. Nakazałem mu zadawanie jednego lub dwóch uderzeń więcej w kombinacjach. Canelo był ostrożny, lecz wiedział, jak skończyć walkę - dodał Meksykanin.

- Oprócz radości ze zwycięstwa byliśmy tuż po walce zdenerwowani, ponieważ nie chcemy, by rywalowi coś się stało podczas rywalizacji z Canelo (Reynoso nawiązuje tutaj do brutalnego nokautu, po którym Kowaliow długo dochodził w sobotę do siebie - przyp.red.) - podsumował temat trener, który zebrał świetne recenzje po gali w Las Vegas nie tylko za pracę z Canelo, ale także za postępy bardzo popularnego prospekta Ryana Garcii, autora błyskawicznego nokautu na Romero Duno.