DE LA HOYA: CANELO JEST NAJLEPSZYM BOKSEREM NA ŚWIECIE

Redakcja, Bad Left Hook

2019-11-03

Promotor Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO), Oscar De La Hoya znów stwierdził, że jego podopieczny jest w tej chwili liderem światowego boksu i powinien zajmować pierwsze miejsce w rankingach P4P, czyli zestawieniach bez podziału na kategorie. Szef grupy Golden Boy nie pierwszy raz mówi tak o Canelo, ale po wczorajszym starciu Meksykanina z Siergiejem Kowaliowem (34-4-1, 29 KO) słowa promotora mają inny niż poprzednio wydźwięk.

SAUL ALVAREZ: SERWIS SPECJALNY >>>

- Canelo to wojownik, który wciąż będzie udowadniał ludziom, że się mylą. Przyznaję, że mi też czasami to udowadnia. Takim właśnie człowiekiem i bokserem jest Canelo. To wyjątkowy zawodnik i musimy docenić i uznać fakt, że jest nie tylko jednym z najlepszych meksykańskich zawodników wszech czasów, ale także najlepszym obecnie zawodnikiem na świecie bez podziału na kategorie (...) Nie powiecie mi, że Crawford czy Łomaczenko dążą do wielkości z takim rozmachem. Canelo robi to, co robią legendy. Buduje wielkie dziedzictwo, podejmuje ryzyko - powiedział De La Hoya.

Wygląda na to, że kolejne notowania rankingów P4P za Oceanem mogą tym razem wspierać twierdzenia szefa grupy Golden Boy. Dziennikarze stacji ESPN i portalu Yahoo Sports jako pierwsi zapowiedzieli po walce w Las Vegas, że awans Canelo w rankingach bez podziału na kategorie może stać się faktem.

A jakie jest zdanie czytelników BOKSER.ORG? Czy Canelo może być dziś uważany za numer jeden boksu?