LARRY MERCHANT PEŁEN PODZIWU DLA CANELO PRZED WALKĄ Z KOWALIOWEM

Legenda HBO i New York Post, Larry Merchant ma już 88 lat, ale pasja do boksu wciąż w nim buzuje. Przed dzisiejszą walką Canelo vs Kowaliow w Las Vegas zapytano Merchanta, co sądzi o tym wielkim starciu, a perspektywa człowieka, który pamięta złote lata amerykańskiego boksu tuż po wojnie, wniosła ciekawą wartość do dyskusji o Saulu Alvarezie (52-1-2, 35 KO) i jego niepohamowanej ambicji.

WSZYSTKO O WALCE CANELO vs KOWALIOW >>>

- W boksie po drugiej wojnie światowej nie było chyba zawodnika wagi średniej w szczycie formy, który próbuje tego, co robi Canelo. Teraz walczy z gościem, który szczyt formy ma już za sobą, to może mieć swoje znaczenie. Podziwiam Canelo za ten skok, byłem zaskoczony, gdy walka została ogłoszona - powiedział Merchant.

- Myślę, że Kowaliow będzie chciał boksować w dystansie, jego twardy lewy prosty to świetna broń, a moc każdego uderzenia, jakie Rosjanin wyprowadza, jest bardzo poważna. Możemy nawet zobaczyć jego rewanż z Canelo. Kiedy myślę o ich walce, przypomina mi się czasami starcie Archie'ego Moore'a z Bobo Olsonem, wspaniałym mistrzem wagi średniej. ''Półciężki'' Moore łatwo go znokautował - dodał legendarny komentator.

- Canelo wciąż udowadnia, że chce być nie tylko wielkim bokserem, ale także wielkim człowiekiem. Podejmuje wyzwania w nowych dla siebie wagach, co odradzają mu jego promotorzy. On pragnie jednak tworzyć historię kultury, nie tylko historię sportu - podsumował temat jeden z najstarszych weteranów amerykańskiego dziennikarstwa sportowego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-11-2019 14:58:59 
Ten starzec jest znany z nienawiści do Mayweathera jr. i stronniczości w boksie.
"W boksie po drugiej wojnie światowej nie było chyba zawodnika wagi średniej w szczycie formy, który próbuje tego, co robi Canelo.."
Może to nie aż taki wyczyn jeśli jest to Twoja naturalna waga a do walki w wadze w której zazwyczaj walczysz musisz zrzucać więcej niż 10% masy ciała. Jakby Łoma skoczył do średniej, albo Koval do ciężkiej to może byłby to wyczyn, ale Rudy tak na prawdę naturalnie na pewno dużo nie odbiega od tej wagi.
 Autor komentarza: koster22
Data: 02-11-2019 15:47:41 
@up co Ty pieprzysz Gosciu, waga to maly pikus, odbiega mocno zasiegiem i wzrostem od tej kategorii. Chcesz mi powiedziec ze Adamek wazacy niewiele mniej od starszego Kliczki tez duzo nie odbiega od kategorii ciezkiej pomimo ze jest sporo nizszy i z mniejszym zasiegiem?
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 02-11-2019 16:18:55 
Naturalne predyspozycje w kontekście konkretnej kategorii wagowej podlegają intuicyjnej rozstrzygalności. Adamek jest tu dobrym przykładem, ponieważ bazując na suchych parametrach jest on bardziej heavy niż Mike Tyson.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-11-2019 17:46:19 
Autor komentarza: koster22
Gdyby tylko wzrost i zasięg decydowały o naturalnej wadze pięściarza to Tyson nigdy nie byłby mistrzem a Tua nie wymiótł połowy czołówki HW,
Teraz możesz się schować...gościu.
 Autor komentarza: koster22
Data: 02-11-2019 17:54:30 
@up Alvarez idzie z waga do gory, Kowal jedzie w swojej naturalnej, takze jest to wyczyn dla rudego, pozdro.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.