DAN RAFAEL: UZGODNIONO WARUNKI WALKI SZEREMETA vs GOŁOWKIN

Jak poinformował dziennikarz ESPN Dan Rafael, obozy Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) i Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO) uzgodniły warunki walki Polaka z Kazachem w pierwszym kwartale przyszłego roku. Stawką będzie oczywiście pas mistrza świata IBF wagi średniej, któego posiadaczem jest Gołowkin.

KAMIL SZEREMETA: SERWIS SPECJALNY >>>

Polak znajduje się w tej chwili na czwartym miejscu rankingu IBF, ale pozycje druga i trzecia pozostają nieobsadzone, a numerem jeden jest Siergiej Derewianczenko, który przegrał niedawno z Gołowkinem. W tej sytuacji to Szeremetę można uznać za naturalnego kandydata do walki z GGG.

Do walki Szeremeta vs Gołowkin ma dojść na przełomie lutego i marca, w tej chwili najbardziej prawdopodobna data to 29 lutego. Gala odbędzie się zapewne w Chicago, m.in. dlatego, że promotorzy zdają sobie sprawą z mocy polskiej publiczności w tym mieście. Co ciekawe, obok Szeremety na gali mogą wystąpić inni polscy zawodnicy.

Przypomnijmy, że Gołowkin pokonał na początku października w Madison Square Garden po niezwykle wyrównanej i zaciętej wspomnianego walce Derewianczenkę i zdobył wakujący pas IBF. Na tej samej gali Szeremeta znokautował Oscara Cortesa i udanie zadebiutował w USA. Trener Polaka, Fiodor Łapin planuje już obóz przygotowawczy do pojedynku z Gołowkinem. Przygotowania mają się odbyć w Hiszpanii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 01-11-2019 17:00:21 
Nie wiem czy walka z Szeremetą to nie większy żart niż walki z Rollsem czy Wadem, a to naprawdę duży wyczyn.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 01-11-2019 17:14:00 
Ile zarobi za walkę ? wychylicie się ...
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 01-11-2019 17:38:03 
Jak znam życie, to i tak się pewnie obudzę na tę walkę. Fajnie, gdyby były atrakcyjne, trudne walki innych Polaków. Na pewno powinien być Sulęcki (marzy mi się, żeby zszedł znów do 154 lbs), a poza tym... może Szpilka, który przecież współpracował z Hearnem? Jakaś walka "pokazowa" w cruiser/catchweight do 93-94 kg, raczej ze słabym przeciwnikiem? Jakby tak Łaszczyk gdzieś wskoczył na rozpiskę z kimś przyzwoitym, to w ogóle byłbym wniebowzięty.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 01-11-2019 17:43:25 
Znowu polak dostanie oklep i baty .....
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 01-11-2019 17:46:52 
Ludzie, już przestańcie się skupiać na GGG, a zacznijcie się cieszyć sukcesem Kamila. Tak, sukcesem. Otrzyma szansę walki z Kazachem i zaistnienia na pierwszym froncie światowego boksu. To, jakie ma szanse, jest sprawą drugorzędną.

Najbardziej mnie śmieszą ludzie, którzy piszą, po co Szeremeta wychodzi do GGG. Naprawdę?! Przecież ten chłopak trenuje i walczy całe życie. Boks, to jego życie. I co? I gdy nadchodzi mistrzowskie starcie, to on ma podziękować?! Więc, w takim razie, po co on w ogóle walczy? Naprawdę litości...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-11-2019 18:02:24 
GGG liczy na trylogię z Canelo więc nie rozjedzie Szeremety.

To nie etap kariery gdy GGG chciał się pokazać i był jak walec.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 01-11-2019 18:07:02 
Nic nie mam do tej walki choć to będzie pewnie deklasacja i srogi łomot dla Szeremety.

Kamil i tak ma sporo szczęścia że tak się to wszystko poukładało że takiemu Gołowkinowi pasuje wziąć takiego rywala.
A że szanse ma nikłe? I co z tego? Już czas na weryfikację i porządne spieniężenie ciężkiej pracy.

Gołowkin stracił cel. Oszukali go w walce z Alvarezem i stracił cały dorobek. Z króla wagi średniej pozostał mu 1 pas.
A czas leci. Leci nieubłagalnie.
 Autor komentarza: piotr
Data: 01-11-2019 18:19:22 
Clevland
Bardzo możliwe.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 01-11-2019 18:22:58 
@Clevland

Skończ już pisać te swoje dyrdymały. Dlaczego "Canelo" miałby bać się wyjść do GGG, skoro walczył z nim już dwukrotnie i ten krzywdy mu nie zrobił? Wiara, że GGG będzie lepszy w trzecim starciu, można porównać do wiary, że Ortiz będzie lepszy w rewanżu z Wilder'em, w porównaniu do pierwszej walki. Poza tym, posądzanie, że "Cynamon" boi się rewanżu z Kazachem, w perspektywie walki z "Krusherem" brzmi groteskowo.
 Autor komentarza: CassiusClay93
Data: 01-11-2019 18:51:38 
Chciałbym się mylić ale to ze Gołowkin jest na linii pochyłej to nie znaczy ze Szeremeta przetrwa do ostatniego gongu nie mówiąc tu o wygranej na punkty.Jak zwykle Wasilewski załatwia swojemu zawodnikowi walkę o mistrzostwo świata przed wcześniejszym zahartowaniu go w boju z konkurentami z coraz to wyższej klasy tak by wyeliminować efekt przeskoku o kilka poziomów to nigdy nie jest czynnikiem ułatwiającym nawet jeśli pięściarz najlepiej walczy o wysoką stawkę.Idealnie było to widać na przykładzie Sulędzkiego.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-11-2019 18:59:39 
Supersensacja ? ;)
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-11-2019 19:03:29 
Fajnie, ze Szeremta doszedl do takiej walki! Po to sie boksuje. Zawalczy z legenda, troche zarobi. Jesli Szeremeta sie pokaze i nie da sie ustrzelic to moze jeszcze fajne walki powalczyc.

Apropos deklasacaji. Canelo zostal zdeklasowany przez Floyda i po tej walce wszedl na inny poziom. Zobaczymy jak sie ten fajt potoczy.
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 01-11-2019 20:25:38 
"Chciałbym się mylić ale to ze Gołowkin jest na linii pochyłej to nie znaczy ze Szeremeta przetrwa do ostatniego gongu nie mówiąc tu o wygranej na punkty.Jak zwykle Wasilewski załatwia swojemu zawodnikowi walkę o mistrzostwo świata przed wcześniejszym zahartowaniu go w boju z konkurentami z coraz to wyższej klasy tak by wyeliminować efekt przeskoku o kilka poziomów to nigdy nie jest czynnikiem ułatwiającym nawet jeśli pięściarz najlepiej walczy o wysoką stawkę.Idealnie było to widać na przykładzie Sulędzkiego. "

Porównanie do Sulęckiego zupełnie nietrafione. Maciek walczył z Centeno, Culcayem, Rosado i Jacobsem. 3 walki wygrał, a z Jacobsem przegrał po dobrej walce. Z Andrade walka mu nie wyszła, bo po prostu nie pasował mu zupełnie stylowo. Cóż zdarza się i tak. Gasijew też został zdeklasowany przez Usyka. Szeremeta za to dostaje taką walkę z dupy, nie pokonując nikogo z szerokiej czołówki. No, ale cóż tak działają te rankingi, że wystarczy obić paru bumów i wędruje się w rankingu. Wiadomo, życzę mu powodzenia i oby nie stała mu się większa krzywda.
 Autor komentarza: piotr
Data: 01-11-2019 22:39:55 
@Guzik999
"Porównanie do Sulęckiego zupełnie nietrafione."
Racja.
 Autor komentarza: leon84
Data: 01-11-2019 23:15:20 
Ogólnie cały ten post Cassiusa jest beznadziejny.Po pierwsze Sulęcki walczył z dobrymi rywalami przed walka o mistrzostwo świata,a po drugie gdyby Szeremeta walczył z kimś na poziomie culcaya,czy Rosado,to w życiu by nie dostał szansy walki z Golovkinem,bo nie miał by już zera w rekordzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.