HEARN: CHISORA MOŻE ZABOKSOWAĆ Z USYKIEM O PAS WBO

Redakcja, Sky Sports

2019-11-01

Dereck Chisora (32-9, 23 KO) efektownymi wygranymi przed czasem nad Szpilką i Price'em odbudował swoją mocną przed laty pozycję w wadze ciężkiej i być może już wkrótce zaboksuje o tytuł mistrza świata. Promotor Eddie Hearn otwarcie mówi o tym, że Anglik może spotkać się z Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO) w starciu o wakujący pas federacji WBO.

Już 7 grudnia wyczekiwany rewanż Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) o pasy IBF/WBO/WBA. Ale lepszy z tej dwójki będzie zobligowany do obowiązkowych obron - z ramienia WBO z Usykiem, oraz z ramienia IBF z Kubratem Pulewem (27-1, 14 KO). AJ w razie udanego rewanżu ma wybrać opcję Pulewa, oddając przy tym tytuł WBO. A o wakujące trofeum Usyk mógłby zmierzyć się właśnie z Chisorą.

- Chisora może zaboksować z Usykiem w lutym w eliminatorze do tytułu, a być może nawet o wakujący pas WBO. A jeśli nie z nim, rywalem Derecka może być również Joseph Parker - przyznał szef grupy Matchroom.

Przypomnijmy, że Hearn planuje na luty wielką galę wagi ciężkiej. Właśnie wtedy mogłoby dojść do starcia Chisory z Usykiem bądź Parkerem.