SZEREMETA O PRZYGOTOWANIACH DO WALKI Z GOŁOWKINEM

Redakcja, TVP Sport

2019-10-29

Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) jest bardzo blisko lutowego pojedynku z mistrzem świata wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Polakowi odpowiadają warunki kontraktu na walkę z Kazachem. Kamil mówi już o obozie przygotowawczym, który odbędzie się prawdopodobnie w Hiszpanii.

KAMIL SZEREMETA: SERWIS SPECJALNY >>>

- (...) Warunki kontraktu mi pasują. Teraz pozostała tylko kwestia ustaleń ze strony Eddie'ego Hearna i Gołowkina (...) Mamy zamiar pojechać zgodnie z tradycją w góry, celujemy w Hiszpanię, w Alicante. Tam, gdzie przygotowuje się Artur Szpilka. Fiodor Łapin i Krzysztof Głowaki sprawdzili już teren. Wiemy, że możemy tam zrobić odpowiednią bazę tlenową na walkę z Gołowkinem (...) Dzsiaj robiłem w ringu technikę z Krzyśkiem Głowackim, śmiałem się, że bije jak Gołowkin - powiedział Szeremeta w rozmowie z TVP Sport.

Przypomnijmy, że Gołowkin pokonał na początku października w Madison Square Garden po bardzo trudnej przeprawie Siergieja Derewianczenkę i zdobył wakujący pas IBF. Na tej samej gali Szeremeta odprawił przed czasem Oscara Cortesa i udanie zadebiutował w Stanach Zjednoczonych. Kontrakt Polaka z Matchroom Boxing (umowa współpromocyjna) obowiązuje na trzy pojedynki. Ten drugi będzie zapewne walką życia dla Szeremety.