ANGEL GARCIA: CANELO WYGLĄDA OCIĘŻALE, MA ZA DUŻĄ MASĘ MIĘŚNIOWĄ

Redakcja, Fight Hub Tv

2019-10-28

Ojciec i trener byłego mistrza świata Danny'ego Garcii, Angel Garcia podziela wątpliwości Andre Warda dotyczące masy mięśniowej Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) przed jego walką z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO), która czeka nas już w najbliższą sobotę w Las Vegas.

ANDRE WARD: CANELO POPEŁNIŁ BŁĄD PRZED WALKĄ Z KOWALIOWEM >>>

- Lubię Canelo jako zawodnika i jako człowieka. Nie wiem jednak, co jego ludzie próbują z niego zrobić. Czy on będzie miał po tym całym gównie przyszłość w boksie? Nie żartuję. On sparuje teraz z wielkimi gośćmi, a wygląda ociężale, ma za dużą masę mięśniową. Goście z wagi półciężkiej wchodzą do ringu ważąc nawet w okolicach 90 kilogramów. To wielkie typy. A ile wniesie do ringu Canelo? Pamiętajcie, że na ważeniu musi się zmieścić w limicie 80 kilogramów. A ile będzie ważył w dniu walki? Czy będzie w stanie radzić sobie w walce z nową wagą? (...) - mówi Garcia.

- Canelo ma szansę na ulokowanie ciosów na korpus, ale musi się znaleźć podczas walki bardzo blisko Kowaliowa. Żeby tam się dostać, trzeba wiele poświęcić. Nie mówię, że Canelo jest bez szans, ale to trudna walka. To jakby Danny Garcia miał walczyć w wadze średniej (...) Canelo miał przecież w wadze super średniej tylko jedną walkę, a półciężka to dla niego nowy teren - dodaje jeden z najbardziej ekspresyjnych trenerów w boksie.