Archiwum wiadomości z dnia: 2019-10-27

 
CLARESSA SHIELDS: WE WRZEŚNIU 2020 ROKU ZADEBIUTUJĘ W MMA

Jedna z najlepszych bokserek zawodowych na świecie, dwukrotna mistrzyni olimpijska Claressa Shields (9-0, 2 KO) twierdziła niedawno, że nie interesują jej walki w MMA i pojedynek z królową UFC Amandą Nunes mógłby się odbyć tylko w formule bokserskiej. Jednak wczoraj Amerykanka niespodziewanie ogłosiła, że w przyszłym roku zadebiutuje w mieszanych sztukach walki, idąc śladem m.in. Holly Holm czy Amandy Serrano.


STEVENSON PROSI GONZALEZÓW: ZADZWOŃCIE DO JAJAIRY!

Wczorajsza walka Shakura Stevensona (13-0, 7 KO) z Joetem Gonzalezem (23-1, 14 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO wagi piórkowej na gali w Reno była jednostronnym pokazem boksu Amerykanina, który bez problemu wypunktował rywala. Po walce został poruszony m.in. jej osobisty podtekst, czyli konflikt rodziny Gonzalezów ze Stevensonem, którego partnerką jest siostra Joeta, Jajaira, nie utrzymująca obecnie kontaktu z bliskimi.


GROVES: TO OCZYWISTE, ŻE JOSH TAYLOR JEST TERAZ NA LIŚCIE P4P

Były mistrz świata, od niedawna bokserski emeryt George Groves twierdzi, że zwycięzca wczorajszej epickiej batalii z Regisem Prograis (24-1, 20 KO), Josh Taylor (16-0, 12 KO) jest jednym z najlepszych szkockich bokserów wszech czasów i zasługuje na miejsce na liście najlepszych obecnie bokserów na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Przypomnijmy, że Szkot zunifikował w londyńskim finale WBSS pasy IBF i WBA wagi junior półśredniej.JOSH TAYLOR POKONAŁ PROGRAISA W FINALE WBSS

To był pojedynek dwóch godnych siebie rywali, ale również godnych wysokiej stawki. W finale turnieju WBSS Josh Taylor (16-0, 12 KO) pokonał Regisa Prograisa (24-1, 20 KO), sięgnął po statuetkę Muhammada Alego, lecz przede wszystkim do swojego pasa IBF kategorii junior półśredniej dorzucił jeszcze tytuł federacji WBA.