ANDRE WARD: CANELO POPEŁNIŁ BŁĄD PRZED WALKĄ Z KOWALIOWEM

Redakcja, Fighthype

2019-10-27

Dawny pogromca obecnego mistrza świata WBO wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (34-3-1, 29 KO), Andre Ward udzielił ciekawego wywiadu przed zbliżającą się walką Rosjanina z najlepiej zarabiającym w tej chwili bokserem na świecie - Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO). Do wielkiego starcia Alvarez vs Kowaliow dojdzie 2 listopada w Las Vegas.

WSZYSTKO O WALCE CANELO vs KOWALIOW >>>

- Jak mocno bije Kowaliow? Nigdy nie byłem fanem oceniania siły uderzenia bokserów, nigdy się tym specjalnie nie podniecałem. Kowaliow ma niewątpliwie konkretną moc w pięści. Ale by wygrywać, potrzeba czegoś więcej. Nie widziałem mocnej prawej ręki Kowaliowa w walce z Yarde. Widziałem dobry lewy prosty, lecz widziałem też starzejącego się zawodnika - powiedział Ward.

- On nie ma już tej pewności siebie, którą miał ''Krusher''. Teraz to już ''tylko'' Siergiej Kowaliow. Canelo walczy zatem z bardzo mocnym i wciąż niebezpiecznym zawodnikiem, ale nie jest to już dawny potwór. Pierwsze rundy będą bardzo ciekawe, Canelo powinien moim zdaniem zacząć spokojnie i może przegrać powiedzmy cztery z pierwszych sześciu rund, by potem ostro podkręcić tempo. Słyszałem, że Buddy McGirt chce nauczyć Kowaliowa, jak ranić rywala ciosami na korpus, ale na to już za późno. Kowaliow nigdy nie bazował na takich ciosach i już się nie zmieni, a sam może się podczas prób takich ataków odsłaniać - dodał ''Syn Boga''.

- Wciąż zmieniam zdanie dotyczące wyniku walki, skłaniam się ku wygranej Canelo, ale czasami widzę też Meksykanina słabnącego w drugiej połowie pojedynku. Canelo miał kłopoty kondycyjne w wadze średniej, a teraz zrobił się naprawdę szeroki w barach i duży. A przecież naturalnie nie jest tak wielkim typem. Ja popełniłem taki błąd przed pierwszą walką z Kowaliowem, nabrałem za dużo masy mięśniowej. Przed drugą walką wróciłem do korzeni i odzyskałem energię (...) Kowaliow może być teraz na tyle dobry, na ile mu się pozwoli. Musimy być zatem uczciwi w ocenie tego, co robi Canelo. Wspaniale, że skacze w górę i podejmuje ryzyko, ale jest ono również kalkulacją - podsumował temat Amerykanin.

Przypomnijmy, że Ward pokonał Kowaliowa dwukrotnie - najpierw wygrał jednogłośnie na punkty po bardzo trudnej i wyrównanej walce w listopadzie 2016 roku, a pół roku później zwyciężył przed czasem w rewanżu. Obie walki do dziś budzą wiele kontrowersji i dyskusji wśród kibiców i ludzi boksu. Ward zakończył po konfrontacjach z Rosjaninem zawodową karierę. Nigdy nie został pokonany.