OFICJALNIE: 28 GRUDNIA DAVIS vs GAMBOA ORAZ PASCAL vs JACK

Redakcja, Informacja prasowa

2019-10-26

Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy już dziewięć dni temu. Tuż przed zabawą sylwestrową kibice boksu dostaną bardzo ciekawą galę - 28 grudnia w Atlancie.

Gervonta Davis (22-0, 21 KO) skrzyżuje tego wieczoru rękawice z Yuriorkisem Gamboą (30-2, 18 KO). "Cyklon z Guantanamo" najlepsze ma już za sobą, ale nadal stanowi potencjalnie cenny skalp dla młodych wilków.

Wcześniej Jean Pascal (34-6-1, 20 KO) przystąpi do pierwszej obrony pasa WBA wagi półciężkiej w wersji tymczasowej. Jego oponentem będzie Badou Jack (22-2-3, 13 KO). Wieczór za oceanem będzie transmitować stacja Showtime.

- Jestem przekonany, że w wadze lekkiej będę święcił równie duże sukcesy jak w super piórkowej. Gamboa jest szanowanym zawodnikiem i wyciągnie ze mnie wszystko co najlepsze - mówi "Czołg" Davis.

- Bardzo się cieszę z takiej szansy. A fakt, że jestem skazywany na porażkę, bardzo mi odpowiada. To dla mnie dodatkowa motywacja. Davis to bardzo dobry zawodnik, lecz jak dotąd nie miał jeszcze do czynienia z bokserem mojej klasy. Całe moje poświęcenie w końcu przyniesie efekty - stwierdził z kolei utytułowany Kubańczyk.