GŁOWACKI I MAKABU WYZNACZENI DO WALKI O WAKUJĄCY PAS WBC!

Redakcja, Informacja prasowa

2019-10-24

Władze federacji WBO potwierdziły, że zwycięzca turnieju WBSS powinien w kolejnej walce spotkać się z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO). Ale być może Polak nie będzie musiał czekać tak długo i zamiast pas WBO, zaatakuje wcześniej wakujący tytuł WBC.

Podczas trwającej konwencji World Boxing Council w trzecim dniu układano rankingi i ustalano obowiązkowe obrony. A przecież w limicie 90,7 kilograma WBC nie ma swojego mistrza.

Do walki o wakujący tytuł mistrzowski wyznaczono dwóch najwyżej notowanych pięściarzy - Ilungę Makabu (26-2, 24 KO) i właśnie "Główkę". Pięściarz z Kongo w tym roku dwukrotnie gościł w Rosji, gdzie najpierw odprawił przed czasem Dmitrija Kudriaszowa (TKO 5), a potem pokonał na punkty Aleksieja Papina. Jeszcze kilka tygodni temu był łączony z Krzysztofem Włodarczykiem (57-4-1, 39 KO). Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Podopieczny Fiodora Łapina pauzuje natomiast od czasu bardzo kontrowersyjnej porażki z Mairisem Briedisem w połowie czerwca w Rydze. Przypomnijmy, że Głowacki to były dwukrotny mistrz świata federacji World Boxing Organisation kategorii junior ciężkiej.