CHRIS EUBANK JR vs MATT KOROBOW 7 GRUDNIA W NOWYM JORKU

Bardzo ciekawy pojedynek niespodziewanie dodano do karty walk gali Charlo vs Hogan. 7 grudnia w Nowym Jorku w kategorii średniej rękawice skrzyżują Chris Eubank Jr (28-2, 21 KO) i Matt Korobow (28-2-1, 14 KO).

Ostatni raz w limicie 160 funtów Eubank Jr walczył w czerwcu 2016 roku, pokonując Toma Dorana. Potem przeniósł się do wagi super średniej, gdzie najpierw wygrał z Renoldem Quinlanem, Arthurem Abrahamem i Avnim Yildrimem, ale w walce o tytuł mistrza świata poległ w półfinale turnieju WBSS z George'em Grovesem. W tym roku odbudował się jednak ważnym zwycięstwem nad schodzącym ze sceny Jamesem DeGale'em.

Grudniowy rywal Eubanka, jeden z hegemonów boksu olimpijskiego pierwszej dekady XXI wieku, dwukrotny mistrz świata amatorów Matt Korobow w swoich dwóch ostatnich pojedynkach nawiązał do okresu świetności, ale nie wygrał żadnego z nich. Najpierw przegrał z Jermallem Charlo w walce o pas WBC (grudzień 2018 roku, Rosjanin walczył jako zastępstwo, przyjął ofertę na kilka dni przed walką), ale starcie było bardzo wyrównane i punktacja sędziów (119-109 i dwa razy 116-112 dla Charlo) zakłamywała jego obraz. Potem Korobow zremisował w maju z Immanuwelem Aleemem, co znów wzbudziło kontrowersje, bo przewaga Matta wydawała się nie podlegać dyskusji.

Stawką walki Korobow vs Eubank Jr jest tymczasowy pas WBA. Mistrzem tej federacji jest Canelo Alvarez, Eubank to numer jeden rankingu, Korobow jest piąty. Mówi się natomiast, że łatwiejsza w organizacji byłaby walka Brytyjczyka lub Rosjanina z Jermallem Charlo, który będzie w Nowym Jorku zdecydowanym faworytem walki z Dennisem Hoganem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 24-10-2019 15:18:53 
Jestem bardzo ciekawy wyniki tej walki. Jeśli Korobow będzie kondycyjnie przygotowany na tip-top, może wypunktować Eubanka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.