IVICA BACURIN ZAWIESZONY NA CZTERY LATA PRZEZ UKAD

Brytyjska agencja antydopingowa (UKAD) zawiesiła na cztery lata Chorwata Ivicę Bacurina (31-14-1, 20 KO), w którego organizmie wykryto kilka zakazanych substancji po walce z Joe Joyce'em (10-0, 9 KO) w Londynie, którą Bacurin przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie 15 czerwca 2018 roku.

Sprawa Bacurina trwała szesnaście miesięcy, śledztwo miało charakter poufny. Warto dodać, że trzy miesiące po czerwcowej porażce z Brytyjczykiem Chorwat wygrał przed czasem w Zagrzebiu z Tamasem Bajzathem.

Brytyjscy kibice zareagowali na wieść o zawieszeniu Chorwata z umiarkowanym entuzjazmem. Masowo pojawia się pytanie o wciąż trwające śledztwo w sprawie Dilliana Whyte'a (26-1, 18 KO), który jest zawodnikiem dużo większego kalibru niż Bacurin.

Przypomnijmy, że przed lipcową walką z Oscarem Rivasem Whyte wpadł podczas badania UKAD. W jego organizmie wykryto dwie niedozwolone substancje, ale został dopuszczony do pojedynku po przesłuchaniu przeprowadzonym przez UKAD i Brytyjską Komisję Bokserską (BBBofC). Jego rywala nie poinformowano jednak przed pojedynkiem o całej sprawie. Wszystko wypłynęło na wierzch dzięki mediom, ale już po po zwycięstwie Brytyjczyka na Kolumbijczykiem. Co ciekawe, druga organizacja antydopingowa, która badała w lipcu ww. zawodników - VADA - oświadczyła, że Whyte przeszedł wszystkie kontrole (zarówno przed, jak i po starciu) pomyślnie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Nestor
Data: 22-10-2019 22:10:26 
Skoro Ivica Bacurin bierze doping, a wygląda jak wygląda, to co dopiero bierze Wilder, Joshua i inni herosi ...
 Autor komentarza: khorne
Data: 23-10-2019 09:22:42 
po co doping jak niektórzy mogą być dopuszczani do walki z wszczepionymi tytanowymi płytkami w rękę (aka Wilder) ;)

Swoją drogą tak wygląda różnica w UKAD (4 lata) a amerykanami (Miller i jego kilka miesięcy za multidoping)
 Autor komentarza: leon84
Data: 23-10-2019 11:10:37 
Boks to już tylko interes.Taki Bacurin 4 lata,Miler za recydywe dostaje poł roku,a Whyte pewnie nic nie dostanie.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 23-10-2019 12:27:06 
Bacurin dostaje lanie w pierwszej rundzie, nikomu go nie będzie brakowało = 4 lata zawieszenia. Whyte generuje wysokie dochody, daje bardzo ciekawe walki, wychodzi do każdego = po pierwszej próbce z wynikiem pozytywnym wychodzi do walki a Rivas nawet nie zostaje poinformowany, że walczy z gościem na szprycy. Miller w rankingach jest nr 2 w USA, nietypowe warunki fizyczne, same wygrane, medialność, ma walczyć o tytuł = pół roku zawieszenia, za bycie przyłapanym na 3 niedozwolonych substancjach. Czy są jakieś zasady które mówią o długości zawieszenia? Może jakieś widełki jak w kodeksie karnym? Bo wygląda mi to na całkowicie uznaniowe podejście do sprawy. Ciekawe jak się skończy sprawa z Whytem.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 23-10-2019 14:42:50 
Jak by zawiesili całą czołówkę nikt by boksu nie oglądał a co za tym idzie nikt by się nie bogacił.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 23-10-2019 17:11:07 
Kahorne, Leon84, Kaczor. Panowie boks zawodowy to biznes, Kaczor dużo rzeczy ladnie zauważyłeś, jest odpowiedź na Twoje pytanie a mianowicie reguła jest prosta...jeśli można na zawodniku dobrze zarobić to kary są mniejsze. Federację bokserskie żyją w symbiozie z promotorami bokserskimi i telewizjami. Wszyscy mają jeden interes zarobić. Stąd jest co jest. Szczerze to bym się nie zdziwił jeśli co bardziej medialni zawodnicy mieliby inne testy lub inne reguły co do robienia testow (oczywiście nie oficjalnie). Dla przykładu walka AJ vs Wilder i 300M pula do podziału z czego powiedzmy 3% bierze federacja ... bedac szefem federacji sankcjonujacej pozwolilbys zlapac ktoregos na dopingu i stracil 15 milionow? Czy wysłał byś ekipę co wiesz że nie jest zbyt skrupulatna w wykonywaniu swojej pracy lub za odpowiedni prezent zrobi co się im powie? Każdy ma swoją cenę więc nie zdziwiłbym się.

Z drugiej strony bez sterydow walki by były mniej efektowne i ludzie nie byli by tacy chętni zapłacić za oglądanie A wiec...Nie ma dobrego rozwiązania
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.