WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 22 PAŹDZIERNIKA 2019

Nic tak nie przyciąga uwagi kibiców jak ci najwięksi i najmocniej bijący. Prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej!

Frank Bruno wraca do boksu. Ale od razu Was uspokajamy - na szczęście w roli trenera. Były mistrz świata wyrobił właśnie licencję trenerską podległą pod British Boxing Board of Control. Ulubieniec brytyjskich kibiców wspomaga czasem poradami Daniela Dubois, ale zajmie się innymi zawodnikami.

Darmani Rock (17-0, 12 KO) podpisując kontrakt zawodowy uchodził za najciekawszego amerykańskiego "ciężkiego" od lat. I nie bez powodu, bo znakomicie radził sobie na ringach olimpijskich. Niestety wygląda na to, że... przejadł swoją karierę. Ciągle wygrywa, lecz z ciekawego atlety stał się grubaskiem z coraz gorszymi nogami. Ratują go jeszcze szybkie ręce i wrodzony talent, jednak na wyższym poziomie to nie wystarczy... Póki co Rock ważąc 127 kilogramów zastopował Maurenzo Smitha (21-12-4, 14 KO), który nie wyszedł do trzeciej rundy.

Serię czterech kolejnych porażek przerwał były pretendent do pasa WBO, Razvan Cojanu (17-6, 9 KO). Ponad dwumetrowy Rumun wypunktował 59:55, 59:55 i 58:56 Tamaza Zadiszwilego (4-14-1, 2 KO).

Martin Bakole (14-1, 11 KO) zapowiada, że w przyszłym roku będzie gotowy na najlepszych, a promujący go od niedawna Eddie Hearn wysłał oficjalną propozycję Frankowi Warrenowi na starcie Bakole z perspektywicznym Danielem Dubois (13-0, 12 KO). - Podobno Warren szuka rywala dla Dubois na grudzień? Dlaczego więc nie zrobić walki z Bakole? - stwierdził szef grupy Matchroom.

- Tyson Fury? On cieszy się życiem, korzysta teraz z niego i stracił zapał do boksu. Interesują go już inne rzeczy. Zarabia bardzo dobrze na wrestlingu, a przecież nie przyjmuje ciosów na głowę. Na pewno jeszcze zaboksuje, lecz stracił głód boksu - mówi o Tysonie Furym (29-0-1, 20 KO) jak zwykle mający dużo do powiedzenia na każdy temat Hearn.

- Kiedy mój promotor Frank Warren dowiedział się o występie na gali wrestlingu, naprawdę się wkurzył. Spytał "A co będzie, jeśli otworzą się rany", a ja mu na to "A co będzie, jeśli jutro wpadnę pod autobus"? Frank naprawdę się zdenerwował - przyznaje jednak sam Fury. Ale przecież za tą zabawę doskonale zarobi, o czym pisaliśmy szerzej TUTAJ.

Oscar Rivas (26-1, 18 KO) przegrał na punkty eliminator do pasa WBC, ale pokazał się z dobrej strony i nawet posłał Dilliana Whyte'a na deski. Teraz o Kolumbijczyka walczą grupy Matchroom oraz Top Rank, oferując Rivasowi kontrakty na kilka walk za duże pieniądze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-10-2019 16:45:14 
Bruno niech lepiej zajmie się jakimiś amatorami bo trener na poziomie zawodowym to z niego marny.
Bakole z Dubois, jak najbardziej na tak, świetna walka i weryfikacja dla obu.

Fury jeszcze nie dawno krzyczał jaki on to jest zadowolony z siebie i że ma głód boksu jak nigdy, a teraz dopatrzył się że można zarabiać inaczej niż waleniem się po głowie to od razu stracił zainteresowanie boksem? Już teraz wiemy że rewanż z Wilderem można włożyć miedzy książki historii. Rewanż z Kliczko skończył się na odwyku a rewanż z Wilderem skończy się rzekomym brakiem zainteresowania boksem ze strony Furego.

Fajnie że zainteresowali się Rivasem, ale Hearn ma już tylu zawodników że już teraz nie wiadomo z kim mają walczyć, np. 2m Chińczyka Zhilei zamiast promować to wystopował do zera. Chyba lepiej mu będzie u dziadzia Aruma.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 22-10-2019 17:18:43 
Maurenzo Smith nie wyszedł do trzeciej rundy. Jak na niego, to i tak dobrze, bo z Shannonem Briggsem poszło mu gorzej.
https://www.youtube.com/watch?v=BIFQkC782LM
Obejrzyjcie koniecznie tę walkę, bo naprawdę warto.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-10-2019 18:41:01 
up
Po walce z Briggsem dostał KO od Kownasia. Jak ten gość wygrał 21 walk togo nikt się nie dowie.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 22-10-2019 21:25:33 
Nie ma mozliwosci na walke Bakole Dubois oprócz różnych promotorów rózne telewizje nic takiego nie bedzie miało miejsca.
 Autor komentarza: leon84
Data: 22-10-2019 23:21:20 
A jak Fekete wygrał cztery walki i wszystkie przed czasem???
Jak już tak o wadze ciężkiej,to nic nie wspomnieliście,że kolejną wygraną w ten weekend odniósł Kamil Sokoloski.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.